krzysztofjaw krzysztofjaw
214
BLOG

Koniec Bezpiecznego Kredytu 2 procent. Rząd Tuska ma inną koncepcję...

krzysztofjaw krzysztofjaw Kredyty Obserwuj temat Obserwuj notkę 10

Bezpieczny kredyt 2 procent w obecnej formule od 1 stycznia 2024 roku został wygaszony. Kto nie zdążył z wnioskiem do 31 grudnia 2023 to już nie zdąży.

Pierwotnie miał on wspomóc Polaków w kupnie pierwszego mieszkania lub domu.

Podobno wyczerpały się środki przeznaczone na ten cel w latach 2023-2024:

"Ustawowe limity wydatków na dopłaty do bezpiecznego kredytu 2% zakładały, że wsparciem w latach 2023 i 2024 może być objęte ok. 50 tys. kredytów. Do 21 grudnia 2023 r. podpisano ok. 55,8 tys. umów kredytowych. Oznacza to, że łączne środki na bezpieczny kredyt 2% na lata 2023-2024 zostały wyczerpane i z początkiem nowego roku konieczne jest wstrzymanie przyjmowania nowych wniosków przez banki uczestniczące w programie. Wszystkie wnioski złożone do końca 2023 r. zostaną rozpatrzone" [1].

"Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzi intensywne prace nad nową formułą wsparcia kredytobiorców. Naszym celem jest to, by nowy instrument był z jednej strony bardziej atrakcyjny dla osób o niższych dochodach i większych rodzin, z drugiej, by ograniczał jego nadużywanie przez osoby, których wysokie zarobki pozwalają na uzyskanie kredytu w zwykłej ofercie rynkowej. Istotnym założeniem jest także mniejsza presja na rynek mieszkaniowy i związany z tym wpływ na wzrost cen oraz precyzyjnie adresowana pomoc państwa" [1].

Tak więc nowy rząd D. Tuska ma po prostu inną i jakże słuszną koncepcję pomocy, o której oni sami nie wiedzą, bo nad nią dopiero intensywnie pracują.

No cóż... Przypomnę takie koncepcje z czasów komuny:


https://youtu.be/NE4LfdZkB8s?si=bKF-jBTanOBB2T0K

Chyba będziemy musieli wrócić do czasów satyry Stanisława Barei, bo czeka nas podobna rzeczywistość.

Och... np. takie ex post (po fakcie) poszukiwanie podstaw prawnych niekonstytucyjnych posunięć obecnych rządów jakie zalecają np. A. Bodnar czy B. Sienkiewicz... to byłby idealny scenariusz na film mistrza S. Barei... A oni nawet nie rządzą choćby miesiąc...

P.S.

Gratuluję wyborcom PO, TD i Lewicy, bo "jak odjedzie miska spod pyska, to znów Wasza grupka nagle świadomość odzyska!" [2].

[1] https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/6423868,koniec-z-bezpiecznym-kredytem-2-proc-jest-inna-gwarancja-wsparcia-w-z.html

[2] parafraza stwierdzenia z Facebooka

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

Krzysztof Jaworucki - KONSERWATYSTA W IDEI, WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH I POGLĄDACH EKONOMICZNYCH. EKONOMISTA I FINANSISTA. MIŁOŚNIK ŻEGLOWANIA I WSPINACZEK GÓRSKICH. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. Bł. Jerzy Popiełuszko: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"; "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się wolnymi już teraz"; "Zło dobrem zwyciężaj". Św. Jan Paweł II: "Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei". Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej: "Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"; "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". Moja strona domowa: http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka