0 obserwujących
49 notek
48k odsłon
  8265   0

Burza po wpisie ambasadora USA w Polsce

W dniu wczorajszym, po lekturze jednego z prawicowych artykułów, na temat Lasów Państwowych i próby ich prywatyzacji, postanowiłem zapytać u źródła, o co tu chodzi. Sprawa jest dość bulwersująca, ponieważ rząd pod osłoną nocy, chciał sprzedać Lasy Państwowe, aby wypłacić rzekomo zaległy majątek żydowski (kwota nie mała, bo 60 mld dolarów). Oczywiście nasze państwo nie jest w stanie wygenerować takiej kwoty. To skąd taki pomysł? Prawicowe portale powołują się na różne źródła, gdzie mówi się, że amerykańscy Żydzi naciskali na polski rząd w tej sprawie od dawna. Jednak tych pieniędzy fizycznie nie ma, więc podobno prezydent RP Bronisław Komorowski, lobbował na rzecz sprzedaży lasów, aby w części pokryć żądania amerykańskich Żydów.

Historia prawie jak teoria spiskowa i początkowo, nie każdy chce w nią wierzyć. Jednak po moim zapytaniu do ambasadora USA w Polsce Stephena D. Mulla, okazało się (tak przynajmniej wynika z informacji na Twitter-ze), że sprawa dobrze jest znana. Mało tego sprawa w USA musi wzbudzać wielkie kontrowersje i ogromne naciski, skoro ambasador USA w Polsce, wręcz żąda zwrotu mienia żydowskiego.

Stefan Mull

Oczywiście nie jest to żadna forma oskarżenia w kierunku ambasadora, ale po tym wpisie, ruszyła lawina innych wpisów, krytykujących całą sprawę. Poniżej niektóre z nich.

1386751110122 131514 4169

17

W moim osobistym odczuciu, Polska nie jest winna nikomu ani złotówki, ponieważ nie otrzymała od Niemiec, ani też  od Rosji, odszkodowań za II wojnę światową. A jak ostatnio podał RMF FM, kwoty samych roszczeń wobec Niemiec, bez uwzględniania strat ludzkich, mogą sięgać nawet 3 bilionów złotych. Mało tego, Polska nigdy nie zrzekła się praw do odszkodowań za II wojnę światową i nigdzie nie istnieje taki dokument. Sprawa jest bardzo emocjonalna, ale wbrew pozorom, prosta. Jeżeli Niemcy i Rosja nie wypłaciły podstawowych odszkodowań dla Polski, za zniszczenia wojenne, to żaden inny kraj nie może mieć takich roszczeń w stosunku do Polski. II RP nie wywołała wojny, nie mordowała Żydów i nie zakładała obozów koncentracyjnych (które w wielu krajach nazywane są polskimi obozami zagłady). Straty Polski w wyniku II wojny światowej, są nieporównywalne do żadnego innego kraju, i dziś to Europa oraz świat, powinny odbudowywać Polskę, taką jaka była przed II wojną światową – bez jednego mrugnięcia okiem.

Lubię to! Skomentuj207 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale