0 obserwujących
80 notek
28k odsłon
129 odsłon

Papież Franciszek - wielki humanista naszych czasów.

Wykop Skomentuj1

 

Wybór na Tron Piotrowy jezuity z Argentyny już od pierwszego dnia przyjąłem radośnie. O tym, że będziemy mieli wielką radość z nowego Pontyfikatu zrozumiałem jak Papież Franciszek przywitał się z wiernymi. Zamiast zwykłego „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” powiedział „dobry wieczór”.

W prasie światowej ukazywały się wówczas artykuły wyrażające nadzieję, że będzie to fundamentalna odmiana dla Kościoła i odrodzenia idei Chrześcijaństwa, na którą setki milionów ludzi czekają. Dla wielu ludzi bardzo ważne jest wsparcie duchowe ze strony Papieża. Na szczęście okazało się, że prasa się nie myliła.

Chrześcijaństwo kwitnie przede wszystkim w Europie i na Bliskim Wschodzie. Żaden z ostatnich Papieży nie pracował tak mocno nad ideami humanizmu, które jak teraz rozumiem są solą idei chrześcijańskich.

O czym świadczy np. bliskie ludziom wszystkich ras przyrównanie idei Chrześcijaństwa do jakże bliskich idei państwa świeckiego i Islamu.

Wszyscy jesteśmy przecież braćmi i nic dziwnego, że ludzie bratają się ze sobą albo są sobie siostrami, a nawet braćmi z siostrami też.

Poprzedni Ojciec Święty był „konserwatystą”, podczas gdy Papież Franciszek jest „postępowcem”, który z doskonale rozumie wiodąca rolę multi-kulti i Islamu w życiu każdego Chrześcijanina i potrafi przekazać zarzewie tolerancji na temat homoseksualistów, czy islamskich imigrantów, a także dla osób kreujących rozwój w biznesie, także w tak trudnych branżach jak emisja CO2.

Dzięki Papieżowi Franciszkowi rozumiem teraz lepiej przyrównania nakazu wydanego przez Jezusa Chrystusa dotyczący głoszenia Ewangelii po całej ziemi i obecny ruch krzewienia Islamu. Kamizelka ratunkowa staje się teraz iskrą szacunku dla gości, którzy przebywają długą drogę, choć mogliby krótszą, ale ich tam bracia w wierze nie chcą. Powinni się uczyć od Papieża Franciszka.

Cieszę się, ze Papież nie patrzy tylko w Święta Księgę i Katechizm, bo są to tylko książki.

P.S.

Jak nie wolno napisać tego co się myśli, to pomaga kabaret.
 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale