208 obserwujących
3086 notek
6033k odsłony
1241 odsłon

Milion nowych bezrobotnych

Wykop Skomentuj152

Kiepska ta tegoroczna eurokampania, ale wszak 2010 i 2011 przypomną nam smak prawdziwych wyborów i prawdziwych wyborczych procesów. Wciąż nie daje mi spokoju kwietniowy wyrok w sprawie PO vs. PiS - wyrok IMHO zatrważający. W drugiej instancji złagodzony, wciąż zawiera niepokojący wątek: sądy są gotowe ingerować w sferę opinii politycznych i publicystycznych.

Mamy kryzys światowy, odbijający się i w Polsce Liderzy PiSu powtarzają, że nie winią za to Platformy i rządu. Ale czy w kampanii 2010, a zwłaszcza 2001 odmówią sobie przyjemności skorzystania z wątku kryzysu? Na przykład tak:

Pomysł: KL. Wspaniałe wykonanie: Ab Extra (dzięki!!!)

i tak:Pomysł: KL. Wspaniałe wykonanie: Ab Extra (dzięki!!!)

albo tak:

Pomysł: KL. Wspaniałe wykonanie: Gniewko Ś. (dzięki!!!)i tak:

Pomysł: KL. Wspaniałe wykonanie: Gniewko Ś. (dzięki!!!)

Czy to uczciwe? Intelektualnie - IMHO niezupełnie. Czy fałszywe? Właściwie - nie! Można się spierać o wpływ rządu na stan gospodarki, ale wpływ ten nie jest zerowy! Z kalendarzowego zaś punktu widzenia takie banery będą najpewniej całkowicie prawdziwe - za czasów tego rządu było tak, za tamtego - tak. Trudno zabronić politykom, by nie używali politycznego kalendarza, by zamiast "za Tuska" pisali "w II kwartale 2009" albo "wtedy, gdy Barca dołożyła Realowi 6:2".

Ale przecież sąd RP uznał, że nie wolno w kampanii sugerować związku rządu i partii rządzącej z upadkiem stoczni; że nie można wspominać o firmie, której nie dowiedziono, że nielegalnie skorzystała z preferencji w zabiegach o państwowy kontrakt, itd. Mógłby więc też zakazać takiej reklamy, jak moje powyższe imaginacje. A to bylby już naprawdę wstęp do cenzury.

PS. Ab Extra oraz Gniewko Ś. - ogromne dzięki za piękne banery w odpowiedzi na moją bezczelną prośbę :) Teraz widać, że próba omówienia tematu, bez grafiki, byłaby niezbyt strawna. A skoro już o publicznych apelach mowa - może ktoś ma ideowy pomysł na treść baneru reklamującego akcję Futrzaka (do REM ws. kataryny)?

Wykop Skomentuj152
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale