207 obserwujących
3086 notek
6040k odsłon
  4110   0

F-16 Owsiak

Druga niedziela stycznia. Jak zwykle - finał WOŚP. Wkrótce zapewne święto państwowe. Nie wychylę dziś nosa z domu. To jest deklaracja ideologiczna.

Nie będę drążył tematu. Nie twierdzę, że Jerzy Owsiak robi coś złego. Myślę, że WOŚP to dobra robota, choć nie pozbawiona głupot. Ale, jak nieodżałowany Freeman, nie chadzam w stadzie. Nie znoszę pospolitego ruszenia, wrzucania lub podpisywania, "bo tak wypada", nie cierpię ulicznych łapanek w wykonaniu dzieciaków ze skarbonkami, szpilkami i etykietkami.

W PAPie czytam: "XVIII Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 9 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, skąd szef WOŚP Jurek Owsiak przyleci do Warszawy, jeśli pozwoli na to pogoda - w asyście samolotów F-16".

F-16 i ich piloci latać muszą. Pooć brak im godzin w powietrzu. Może koszt lotu nie jest więc istotny. Ale cóż to za symbol? Zrobiłbym jakiś fotomontażyk ilustrujący tytuł - gdybym potrafił...

Caritas nie ma eskorty. Ani F-16, ani anielskiej. Nie ma wsparcia publicznej TV ani bezpłatnej, opętańczej wręcz reklamy we wszystkich mediach. I wciąż ma roczny budżet wielokrotnie wyższy od WOŚP.

Czy to argument przeciw Owsiakowi? Nie. Po prostu za nim nie przepadam. Mam prawo? Mam. Dziś nie wychylę nosa z domu. Koty też.

Lubię to! Skomentuj104 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale