"Zaproponowano nam nabycie pozostałego 49-procentowego pakietu udziałów w spółce Presspublica (wydawca "Rzeczpospolitej") - pisze w oświadczeniu brytyjski fundusz Mecom, właściciel 51 proc. udziałów w gazecie. Kto zaproponował? Mecom nie informuje.
"Na tę propozycję zareagowaliśmy składając ofertę nabycia udziałów. Uczyniliśmy to zgodnie ze wszelkimi zasadami handlowymi" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Davida Montgomery'ego, prezesa funduszu Mecom."
W czwartek prezes zarządu Presspublica Truls Velgaard (przedstawiciel Mecomu w spółce) nie udzielił odpowiedzi na pytanie, kto zwrócił się z propozycją sprzedaży udziałów PW Rzeczpospolita.
Piotr Rostkowski, p.o. członka zarządu PW Rzeczpospolita, powiedział gazecie, że w sprawie sprzedaży naciskał na niego wiceminister skarbu Michał Krupiński (rekomendacja PiS). Według Rostkowskiego, powoływał się on na premiera i prezydenta. - Złożyłem doniesienie do prokuratury w sprawie działalności na szkodę Skarbu Państwa -
"Należy sprywatyzować wydawcę Rzeczpospolitej albo porozumieć się z Mecomem i wspólnie przygotować do prywatyzacji poprzez giełdę, czy w inny sposób, tak żeby gazeta znalazła dobrego inwestora, który zagwarantuje jej rozwój. I - moim zdaniem - należy to zrobić i raz na zawsze odejść od tych ciągłych gier wokół tej gazety, którą uprawiają politycy" - powiedział Grad w Radiu Zet.


Komentarze
Pokaż komentarze