3 obserwujących
171 notek
49k odsłon
  72   0

Ostatniosobotnie "Kalambury z partytury" - kapitalnie o muzyce. Współczesnej

Polecam, ale i ostrzegam - to audycja dla tych, co mogą powiedzieć "stać mnie".

Stać na poświęcenie stu dziewiętnastu minut na odsłuchanie tej audycji; odsłuchanie sensu stricto, bez żadnych rozpraszaczy typu komunikatory, fejsbuki, instagramy czy lektura; to nie będzie łatwe, bo odsłuchać można za pośrednictwem Internetu.

I wbrew pozorom wielu z Was nie będzie na to stać, bo wartościowe spędzanie czasu to jedno z największych wyzwań współczesności.

Tu trzeba się zatrzymać, usiąść i posłuchać, bo w treści jest również m.in. o słuchaniu; można usiąść w samochodzie, ale wyłącznie w dłuższej trasie.

Podtytuł tych Kalamburów... (autorskiej audycji Krzysztofa Herdzina w pr. II PR), które polecam brzmi: "Co dzisiaj jest sztuką? Roger Scruton o muzyce i kulturze".

Scruton to współczesny (zmarły w 2020 r.) filozof brytyjski, autor kilkudziesięciu książek, w tym dwóch pozycji: "Muzyka jest ważna" i "Kultura jest ważna", stanowiących kanwę niniejszej audycji. Prowadzący cytuje fragmenty, cytuje współczesnych kompozytorów i stawia pytania (nie udzielając odpowiedzi); a wszystko ilustruje (komentuje?) muzyką. Muzyka różną... ale reprezentatywną. Robi to z niesamowitym wdziękiem i kulturą.

Zapraszam.
link do audycji:

https://www.polskieradio.pl/8/8342/Artykul/3079394,co-dzisiaj-jest-sztuka-roger-scruton-o-muzyce-i-kulturze

(uwaga - pod tym linkiem znajduje się strona poświęcona tej audycji, na której można znaleźć linki do odsłuchu - niestety nie potrafię tych linków wkleić bezpośrednio)Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura