1 obserwujący
117 notek
32k odsłony
409 odsłon

K2 zimą - nareszcie!

Wykop Skomentuj2

No, nareszcie ktoś w tym całym PeHaZecie* otrzeźwiał, poszedł po rozum do głowy i uświadomił sobie gigantyczne braki kadrowe. A może po prostu spojrzał w lustro...

http://www.sport.pl/zimowe/7,110743,24757767,polska-wyprawa-na-k2-przelozona-kilku-czlonkow-wyprawy-musi.html#s=BoxSportCzol1

Ale całkowitej pewności otrzeźwienia mieć nie można, bo linkowanym artykule można przeczytać takie kocopoły: Zgodnie z nowym planem, najbliższe miesiące zostaną poświęcone na wyszkolenie nowych wspinaczy. - 2019 i 2020 rok chcemy poświęcić na wyprawy unifikacyjne i wyjazdy szkoleniowe, które pozwolą nam podnieść kwalifikacje młodych, zdolnych wspinaczy, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w górach wysokich. Podczas naszego marcowego obozu w Tatrach poznaliśmy kilkunastu takich zawodników. Liczymy, że przed zimą 2020 będą już himalaistami z doświadczeniem potrzebnym przy tak wymagającym szczycie, jakim jest K2 - poinformował Piotr Tomala w oświadczeniu.

Pryma: pisząc "poznaliśmy kilkunastu" Tomala zwyczajnie kłamie, bo nawet jeśli w obozie wzięło udział kilkunastu wspinaczy, to takich, którzy nie byli wcześniej znani [nie uczczestniczyli w wyprawach i zgrupowaniach PHZ) było zaledwie kilku i raczej dało się ich policzyć na palcach jednej ręki.

Sekunda: doświadczenia jakie jest potrzebne na zimowym K2 nie da się zrobić w półtora roku; warto przypomnieć - K2 zimą to nie jest cel dla amatorów, tylko dla bardzo mocnych zawodników.

Ale tak czy siak - cieszy, że zbieranina pasjonatów gór nie będzie się wozić w najbliższej przyszłości za państwowa kasę na dokonaniach wcześniejszych pokoleń; i odcinać kuponów od wątpliwej sławy.


* Polski Himalaizm Zimowy

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport