72 obserwujących
776 notek
1286k odsłon
1427 odsłon

Pani Kornhauser-Duda włącza się w kampanię wyborczą

TVN24
TVN24
Wykop Skomentuj47

Od ponad 5 lat pan Prezydent jeździ po Polsce. Odwiedził 654 miejscowości i jak podaje Adam Bielan, rzecznik jego sztabu wyborczego, Andrzej Duda jest "pierwszym prezydentem w historii Polski, który odwiedził wszystkie powiaty w naszym kraju". Sam pan Prezydent wielokrotnie oświadczał jak dobrze jest rozmawiać z mieszkańcami Polski, poznawać ich troski, problemy, trudności i zmartwienia:

„Dziękuje państwu, że mówicie o problemach, które państwa nurtują.”

„Bardzo chciałem spotkać się z moimi Rodakami na miejscu – tam, gdzie oni mieszkają, gdzie żyją, w ich rzeczywistości. Spotkać się, a czasem zderzyć się z ich problemami, troskami, z tym, co na co dzień leży im na sercu; żeby oni mi powiedzieli, czego oczekują, jakiej chcieliby Polski”

Pan Prezydent w piątkowym wystąpieniu na konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim ogłosił swoją decyzję o przyznaniu państwowej telewizji prawie 2 miliardów złotych. Jednocześnie oświadczył, że po konsultacjach z premierem uzgodnili stworzenie dodatkowej puli środków, która wzmocni służbę zdrowia. Powstanie Fundusz Medyczny wynoszący 2 mld 750 mln złotych będący wsparciem dla pacjentów m.in. walczących z rakiem.

Andrzej Duda przyznał, że OBECNIE jest atmosfera, żeby zająć się sprawą, bo Pałac Prezydencki ostatnio żyje m.in. sprawami związanymi z onkologią.

Na pytanie dziennikarza Patryka Michalskiego dlaczego akurat teraz zdecydował się na stworzenie Funduszu Zdrowia pan Prezydent podał 2 powody:

- „Przyczyny są bardzo prozaiczne. Po pierwsze nie tak dawno moja koleżanka, którą znam od wielu lat, zachorowała na chorobę onkologiczną. W jakimś sensie uczestniczę w procesie ratowania jej, uczestniczę w sposób taki, jaki umiem, czyli dzwonię do niej i rozmawiam z nią często - mówił. Dzięki temu rozumiem jak ważne jest szerokie pojęcie”

-„Ona (Agata Kornhauser-Duda) wielokrotnie mi mówiła: "słuchaj Andrzej, jest problem z tym leczeniem, jest wiele sytuacji, gdzie nie ma tej pomocy - mówił. Ludzie z rozpaczą gotowi są sięgnąć wszędzie, byle tylko ratować dziecko. Gotowi są majątek oddać, ale bardzo często to jest za mało”

Pozostawiam czytelników z rozważaniami na temat onkologii, polskiej służby zdrowia i rozmów pana Prezydenta z mieszkańcami Polski o problemach ich nurtujących.

ps.
9.03.2020 15:15

Szanowni komentatorzy,

Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na, wydawało mi się, oczywiste przesłanie notki: 

Pan Prezydent podjął decyzję, jak sam wyjaśniał, o stworzeniu Funduszu Medycznego pod wpływem:
1. choroby koleżanki,
2. na skutek namów żony.
Sam, jeżdząc przez 5 lat po Polsce nie zorientował się jakie oczekiwania mają jego rozmówcy. 

https://twitter.com/i/status/1236608016713232384Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka