75 obserwujących
835 notek
1387k odsłon
  2370   0

Przyszłość Polski demonstruje na ulicach i placach całego kraju


Młode pokolenie na ulicach. Głównie kobiety, dziewczyny, studenci i, być może, uczniowie. Na pewno dopiero wchodzący w życie. Olbrzymia różnica z protestami „czarnych parasolek” w roku 2016 przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Demonstracje spontaniczne nie tylko w wielu miastach ale przenoszące się na prowincję w Limanowej, Garwolinie czy Wołominie. To nie tylko rolnicy spoza wielkich miast, którzy przyjechali demonstrować w Warszawie ale młodzież w wieku, w którym zaczyna się myśleć o własnym potomstwie i następstwach z tym związanych. To oni są przedstawicielami pokolenia decydującego o demograficznej przyszłości Polski.

„…Jak poinformowała (wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w Sejmie) w 2019 r. wykonano 1074 aborcje z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu, 33 zabiegi, gdy ciąża zagrażała życiu kobiety, a trzy, gdy zachodziło podejrzenie, że ciąża to wynik czynu zabronionego…

Pani Bogna Janke w swoim blogu: „Wyrok TK ws. aborcji. Czy rząd faktycznie troszczy się o życie?”:

„…W 2019 r. wydarzyło się naszym kraju ponad 30.000 wypadków drogowych. Zginęły w nich prawie 3000 osób…

…Rocznie w Polsce ponad 5000 osób popełnia samobójstwo…

…Bezpieczeństwo na drogach i opieka psychiatryczna to także ochrona życia…”

W czasie niespotykanych ograniczeń i stanu zagrożenia epidemiologicznego POLSKI RZĄD ma czas, środki i energię, aby zajmować się i przeforsować w TK aborcyjne ograniczenia dotyczące 1000 przypadków rocznie. Kiedy w Polsce umiera ok. 100.000 osób (rok 2019) w wyniku złośliwego raka. I kiedy jest oczywistym, że z powodu obecnych ograniczeń dotyczących zarazy i następstw katastrofalnego stanu służby zdrowia zginie, Bóg wie ile, tysięcy nie leczonych Polaków.

Młode pokolenia – przyszłość Polski protestują. I chociaż protesty przyjmują czasem nieakceptowalne formy wandalizmu w stosunku do kościołów i często wyrażane są w wulgarnym słownictwie, to jedno jest pewne – ci, w olbrzymiej większości, młodzi ludzie nie zgadzają się z wymuszanym PRAWNIE decydowaniem o własnym, ciężko upośledzonym potomstwie w łonie matki. To ONI A NIE PAŃSTWO chcą decydować o ich własnym życiu.

Polska miała stać się wyspą szczęśliwości dla młodego pokolenia, emigranci mieli wracać z wygnania, aby zapewniać demograficzny skok Polski, 500 plusy miały również ten cel a 13-tki dla emerytów zapewniać im spokojną starość. Nic z tych obietnic nie stało się prawdą, Polaków w Polsce coraz mniej, emeryci coraz bardziej będą wymierać z braku opieki lekarskiej w rozpadającej się służbie zdrowia, rolnicy protestują przeciwko rządowym a właściwie żoliborskim decyzjom a młodzi wychodzą na ulice w obronie praw obywatelskich.

Dzisiejszy sondaż GW:

„…62 proc. badanych uważa, że aborcja powinna być legalna w określonych przypadkach. 22 proc. Polaków jest zdania, że kobiety powinny mieć możliwość przerywania ciąży do 12 tygodnia życia. Z kolei 11 proc. ankietowanych chce całkowitego zakazu aborcji. 5 proc. osób nie ma na ten temat zdania…

…W tym samym badaniu zapytano o ocenę czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zdecydowana większość (73 proc.) nie popiera jego wydania. 13 proc. uważa go za słuszny, zaś 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania - czytamy na stronach "Gazety Wyborczej"…

Czytelnicy nie zgadzający się z powyższymi wynikami podadzą z pewnością wyniki sondaży pokazujących zupełnie inny obraz dotyczący oceny aborcji przez polskie społeczeństwo lub oceny wyroku TK.


Lubię to! Skomentuj200 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo