Lchlip Lchlip
574
BLOG

Marysia chlubą prawicy

Lchlip Lchlip Polityka Obserwuj notkę 36

 Panna M. Sokołowska na okładce tygodnika „wSieci” stała się prawicową gwiazdką. Wywindowana na medialny piedestał jako odważna, bezkompromisowa, nazywająca rzeczy po imieniu a polskiego Premiera zdrajcą. Prowadząca blog na temat mody i interesująca się poezją została teraz ekspertką w politycznych dywagacjach. Do Brukseli już nie pojedzie ale może pojawi się w polskim Sejmie? Musimy przecież stawiać na młodzież, nieugięcie i bezkompromisowo wypowiadającą swoje opinie i nie bojącą się odmowy przyjęcia kwiatków od jakiegoś podstarzałego tatusia.

Panna Marysia uczy się w szkole aby zdać w przyszłym roku maturę. Nie wiadomo czy wybrała już przedmioty egzaminacyjne ale historia jest jej mocną stroną. Wie to i owo o jej zawiłościach i jak sama twierdzi:"Żydzisami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało.”.Przyznanie się do swoich religijnych przekonań jest na pewno odważną deklaracją i trzeba pannę Marysię za to pochwalić. Reprezentuje przecież najlepsze cechy polskiej młodzieży i nie bez kozery tak popularny prawicowy tygodnik, równie pryncypialnie jak panna Marysia walczący o „prawdę” i najwyższe narodowe ideały, wybrał ją na swoją celebrytkę.

Licealna uczennica lansowana przez bulwarową, prawicową prasę pozostawiła daleko w tyle tłumy profesorów, intelektualistów i politycznych ekspertów. Zawołanie „Zdrada, panowie bracia! Król, król zdrajca - zakrzyknął jakiś śmiały głos” przenosi nas od razu w czasu polskiej niedoli i szwedzkiego potopu i pozwala licealistce zdać na piątkę egzamin z historii. Takich uczniów nam potrzeba wysysających z mlekiem matki narodowe ideały a ze szkolnych ław wynoszących najszczytniejsze obrazy polskiej chwały.

Panna Sokołowska stała się prawicową celebrytkę i jej opinia jest niezmiernie istotna. Oczywiście lewacko-rządowe media próbują ją zaszczuć ale przecież mamy jeszcze Rzecznika Praw Dziecka? I słusznie poseł PiS’u, pani profesor Krystyna Pawłowicz bierze szkolną uczennicę w obronę. „Gdzie jest RPD? Dlaczego nie reaguje w obronie dziewczyny gdy sfory lizusów rzuciły się, by słowami wbić ją w ziemię. Przecież to dziecko jeszcze”. Pod czujnym okiem pani profesor oraz braci Karnowskich panna Marysia nie musi obawiać się, że zostanie zaszczuta. Może nawet jej blog o tym jak mogą czy powinny ubierać się nastolatki zyska na popularności? A jej poezje publikowane w tygodniku „wSieci” będą się sprzedawały jak świeże bułeczki?

Prawica ma nową, młodą i odważną celebrytkę. Marta Kaczyńska będzie chyba musiała konkurować z licealistką. Świeża krew na prawicy jest zjawiskiem jak najbardziej pożądanym i dobrze jest wiedzieć jak można osiągnąć szczyty popularności. Niewyparzony język, młodzieńcza głupota, uderzenie we właściwy fortepianowy klawisz prawicowych nastrojów, medialni sponsorzy marzący o przegonieniu „Faktów” i „SE” – oto ingredienty na osiągnięcie medialnego sukcesu. Prawdziwa droga do sukcesu. Nawet matura nie jest potrzebna, nie mówiąc o profesorskich czy eksperckich doświadczeniach. Nowe pokolenie nam rośnie, w górę serca!

Zdarzają się co prawda polityczni malkontenci jak pan redaktor Warzecha, który również w „wSieci” ma jakieś zastrzeżenia co do niedojrzałości, niepotrzebnych, rozdmuchiwanych emocji, który wybrzydza na brak skromności i wstrzemięźliwości w wyrażaniu opinii, truje coś o lekkomyślności i niezrozumieniu pojęcia zdrajca oraz stosowaniu go z umiarem. Warzecha pisze:Czy naprawdę chcemy, żeby w miejsce profesorów Krasnodębskiego, Thompson, Staniszkis, Zybertowicza z ich błyskotliwymi analizami wskoczyła przypadkowa licealistka, pokrzykująca do premiera Rzeczpospolitej, że jest „zdrajcą”?ale to tylko takie sobie narzekanie i niezrozumienie krystalicznie czystych intencji braci Karnowskich propagujących nowy styl medialnego przekazu oraz nowe, wymagające reklamy i poparcia wartości polskiej prawicy.

 

Lchlip
O mnie Lchlip

Z dystansu ale nie z boku. Anonimowych blogowiczów "tykam". Pan/Pani są dla mnie osobami z nazwiskiem.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (36)

Inne tematy w dziale Polityka