b-Lech-blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
9 obserwujących
434 notki
133k odsłony
116 odsłon

A kto ty na tym dziwnym świecie?

foto. Magdalena Matuszewska
foto. Magdalena Matuszewska
Wykop Skomentuj

      image    - A kto ty, kimś jesteś przecież?

   - Nie wiem - odpowiada ona - są przecież znaki i osoby niezwykle na tym świecie.Tak pojawiam się, wędruję, pilnie patrzę, słucham, ujmuję ma urodą. A może, nie wiem, potem opowiedzą - życia przygodą.

- Inna jesteś, to pewne, inni szarzy, w ich spojrzeniach znużenie, a tobie do twarzy w zamyśleniu, zdziwieniu, i te uszka jak marzenie i nosek w uśmiechu, coś jest w tobie: nadzieja, niecodzienność, skryte serc wspomożenie.Dla uśmiechu w niepojęcia zmęczonych szarością ludzi zdumionym bezdechu. Bo po co tak być odległą od cnej codzienności? W kostiumie, wizerunku nie z świata tego. Idzie o zaskoczenie, błysk, sygnał, iż jest na tej ziemi jeszcze coś innego, nie tylko mól w starej książce, nie tylko przyzwyczajenie, sztampa, rutyna, za godziną godzina, zmęczenie, zniechęcenie. Tak wędruję, co nowe rozdaję niepostrzeżenie, zaskakuję i świata tego urodę smakuję. A jest co, tyle, że zapomniane, pod kurzu hałdami skryte, w złych kwasach rozmyte, rozrzucone gdzie byle starych grabi zębami. Tak patrzę, zmieniam się jak pogoda, tu uszko, tam nosek, co zmartwiałym choć uśmiechu doda. Wartość dodatkowa: moja misja spełniona..Naonczas świat ten szczęściem poruszony, ja zaś jego panna, bezgranicznie w lekkości radości uniesiona.On mój na wieki zdobywany. Są przecież znaki. Dla niepoznaki.

  - A kto ty w tym razie?

  - Nie wiem - odpowiada ona. Czas na kolejny kwiatek odlatywać.Na tym bez ram kolorowym, abstrakcyjnym, romantycznym, turpistycznym niestety w nastroju często, kubistycznym etc. etc. etc. ruchomym obrazie. Gdzie czas to ułuda.- Kim ja? Nie wiem. W tym przypadku, według mojej misji tajnego atlasu: nie mam słów ni czasu.


  - A kto ty, kimś jesteś przecież. Na tym dziwnym świecie?

                                                     


Zobacz galerię zdjęć:

grafika IN
grafika IN Zimne oczy -anonim M.M. M.M. M.M Lech Galicki foto. Magdalena Matuszewska foto. Magdalena Matuszewska foto. Magdalena Matuszewska +4 zdjęcia +5 zdjęć
Magdalena Matuszewska
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale