Lech-Blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
11 obserwujących
468 notek
157k odsłon
  214   0

Pamięć -10.04.2010 - z potrzeby serca w kamieniu zapisana. / Info.: dr W. Żebrowski

Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak
Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak

Dnia 10 kwietnia 2021r. 

    Dumny z inicjatywy członkini Stowarzyszenia Senat Obywateli Szczecina /S.O.S/- mgr Józefy  Urbaniak - dzielę się z Państwem jeszcze jedną niespodzianką. Dzięki inicjatywie Ziuty i Jej osobistym staraniom  zostanie odsłonięty dzisiaj - 10.04.2021 - we Wrzosowie pomnik upamiętniający straszliwą tragedię narodową sprzed 11 lat. Aby nie było najmniejszej wątpliwości - dodaję link do hasła. Wystarczy kliknąć i wszystko jasne: https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku

                                         CHWAŁA WSZYSTKIM POLEGŁYM POD SMOLEŃSKIEM

    image 

   Pracowała z potrzeby serca, cicho i skutecznie, odsłaniając przed nami swoją tajemnicę dopiero w dniu odsłonięcia pomnika.  Pisząc za poetą Cyprianem K.Norwidem (Promethidion):  (...) Bo piękno na to jest, by zachwycało  Do pracy — praca, by się zmartwych-wstało.  Jakże w tym oto indywidualnym dziele twórczego talentu i rąk wykonujących to, co pomyśli głowa  wszystko ma bardzo czytelne znaczenie.
    To przykład najwyższych standardów jakości postawy obywatelskiej i wzór działania dla decydentów samorządowych.

Gratulacje i podziękowania dla autorki  śladu Katynia we Wrzosowie - Koleżanki Józefy Urbaniak!

                                                                                                                                             Wojciech Żebrowski
 


imageNotka biograficzna

 Dr n. med. Wojciech Żebrowski             

 Uznany lekarz - ortopeda, chirurg.
Absolwent szczecińskiej Pomorskiej Akademii Medycznej.          
Uczeń prof.Tomasza Żuka - twórcy szczecińskiej szkoły ortopedycznej. Wiedzę i doświadczenie zawodowe uzupełniał w wiodących klinikach uniwersyteckich Bolonii, Padwy, Florencji i Bresci / stypendysta rządu włoskiego/. Motto: ”Urbem, urbem, mi Rufe, cole et in ista luce vive! ". Założyciel i aktywny członek Stowarzyszenia "Senat Obywateli Szczecina"    -  skrót: /S.O.S/ .
Od lat Autor, to spiritus movens działań w sferze upowszechniania wysokiej kultury, historii Polski i wszystkiego co służy dobru oraz podwyższeniu intelektualnej jakości egzystencji, w polskich dniach powszednich i świętach narodowych, przede wszystkim  społeczności Szczecina.


******
 

2009
 Rozpoczęło swoją działalność Stowarzyszenie,, Senat Obywateli Szczecina" (SOS). Jest to nowa inicjatywa społeczna, związana całkowicie oddolnie i nie mająca precedensu w dotychczasowej historii naszego miasta. Utworzyło go 43 osób różnych zawodów i wieku, spełnionych życiowo, stabilnych zawodowo, niezależnych materialnie i niezainteresowanych kandydowaniem do władz miasta. Szczecin znany, lubiany i rozśpiewany, a nie – pomijany i omijany, to strategiczny cel działań powstałego SOS. W jego realizacji społeczni senatorowie liczą na konstruktywny dialog z władzami miasta i radami poszczególnych dzielnic, a także życzliwe współdziałanie mediów oraz tych obywateli, którym leży na sercu harmonijny rozwój Szczecina.
  Misją* Senatu Obywateli Szczecina* jest lobbing społeczny na rzecz naszego miasta, jako „śpiewającego ogrodu” oraz centrum ciekawych kulturotwórczych dokonań. Miasto potrzebuje pilnie śmiałych i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych i komunikacyjnych, porządku i czystości otoczenia, przyjaznej atmosfery i kulturalnej formy kontaktów międzyludzkich.

*                                                                                            image


                                                                                                 ..........

Moje konto w Salonie24 z wielką radością udostępniam Osobom nietuzinkowym, które mają do przekazania w przestrzeni medialnej  informacje o sprawach istotnych.

(lg)


Zobacz galerię zdjęć:

Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak
Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak Pomnik 10.04.2010-arch. J. Urbaniak +1 zdjęcie
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka