Lech-Blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
13 obserwujących
505 notek
174k odsłony
  132   0

Beznadziejni oni - uosobienie cienia i czarnej pustki intelektualnej

Wielka Rewolucja Idiotów-Anonymous_-_Prise_de_la_Bastille-1024x810
Wielka Rewolucja Idiotów-Anonymous_-_Prise_de_la_Bastille-1024x810

Lech Galicki                                                             

image
Wiek półcienia - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Mordercy: siedemnastoletni Piotr, sąsiad ofiary i dziewiętnastoletni Krzysztof. Gdy zabijali, byli uczniami Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w T. Dwóch nastolatków zaatakowało jadącego rowerem sześćdziesięcioletniego listonosza, zadało mu siekierą kilka śmiertelnych ciosów w głowę i ze zrabowanymi pieniędzmi oddaliło się z miejsca tragedii. Młodzi zabójcy zostali szybko zatrzymani. Podczas przesłuchania wyznali, że napad skrupulatnie zaplanowali. Sąd uznał ich winę i skazał każdego na karę dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności.

   Miejscowy psycholog mówi:
– Niczym nie wyróżniali się od innych wychowanków i nie sprawiali żadnych problemów.
 Ich koledzy byli albo zaszokowani tym mrocznym zdarzeniem, albo nie zrobiło to na nich żadnego wrażenia. Agresji jest dookoła tyle, że strach bierze i ręce opadają. Trudno pojąć, dlaczego tak się dzieje. Najmłodsze dziecko, które trafiło do mnie z problemami wychowawczymi,  miało rok i kilka miesięcy. Znam przypadki terroryzowania rodziny przez kilkuletnie dzieci. Ochotniczy Hufiec Pracy w T. Dwóch chłopaków rozmawia niechętnie i rozgląda się na boki. Boją się, że wychowawca zauważy, iż rozmawiają z obcym.
–Jacy byli? – pytam.
– Piotrek był satanistą – mówi R. – Nosił odwrócony krzyż. Wierzył, że morderstwo da mu żywot wieczny.
– Pieniądze czy żywot wieczny? – nalegam.
–I to, i to dobre – słyszę. –A dostali niski wyrok. Bo za śmierć, śmierć się należy. Głowa za głowę.
Teraz mówi B.:
– Przyjeżdżam do ośrodka i staję się innym człowiekiem. A to bez powodu chcę komuś
coś na złość zrobić, twarz obić, na kimś się wyżyć. Potem przychodzi myśl, aby zabić wychowawcę, bo on traktuje nas jak skazańców w zakładzie karnym. Takie tu noce i dni.  Po kilku miesiącach czytam:    „Dwóch siedemnastolatków bestialsko zamordowało listonosza. Podczas przesłuchania powiedzieli, że bili go drewnianym kołkiem, a potem poderżnęli gardło brzytwą”. Ktoś powie: To zbyt straszne, przygnębiające, po co o tym pisać. Nie, nie, nie! To tylko kropla w morzu statystyki, informującej o narastającej fali brutalnych zachowań przez dopiero wchodzących w życie młodych ludzi. Tam, gdzie Piotr i Krzysztof zabili człowieka, stoi teraz krzyż, a obok samotna jabłoń. Tylko ona wie, który z dwóch skazanych uderzał siekierą, bo sąd tego, nie będzie wiedział. Dlaczego zamordowali? – pyta jabłoń, pyta Krzyż, pytam ja.
                                                              
image
  Krytykant.com

  Rozejrzyj się Czytelniku dookoła: tak wzrasta nienawiść w Polsce, ukochanym, starym, wspaniałym, doświadczonym chwała wielką i obcymi zaborczymi pogromami Kraju, w którym dramatycznie i bezwstydnie  podłe uczucia podsycane są przez posłów głupich lub agenturalnych  do Sejmu RP na obraz taki jak niejaki kameleON Tusk i od niego pochodni  inni krzykacze, przedstawiciele elity chaosu Partii Odmieńców w naszej Polsce. Troglodyci i agresywni ,, twórcy" straconego czasu.  Nowe polskie pokolenia wzrastają  w warunkach przygotowania gruntu pod wojnę domową lub ustrój totalitarny, a także całkowite rozbiory. Burzą wszystko co dobre w imię  chorej tzw. poprawności politycznej, zabijają życie i sens istnienia, i nie są w stanie    (głupota, idiotyzm, agresja etc.) zbudować pożyteczny cień sensu. Są jego uosobieniem jego i pustki.

                                                                     image
                                                         

                                                              image

                                                                                         ,,Filozof" w oknie od bytu (Wa-wa)                                     wmeritum.pl

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale