legionnaire legionnaire
422
BLOG

Premier Jarosław Kaczyński o środkach unijnych na rolnictwo

legionnaire legionnaire Polityka Obserwuj notkę 3

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości dotycząca drastycznego ograniczenia środków unijnych na polskie rolnictwo. Warszawa 15.11.2011

 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Lider PiS podkreślił, że europosłowie Prawa i Sprawiedliwości uzyskali ważne deklaracje ze strony partii konserwatywnej, która rządzi Wielką Brytanią. Prezes PiS wyjaśnił, że sam premier David Cameron "... wyraźnie stwierdził, że jego postulaty odnoszące się do oszczędności w UE w żadnym wypadku nie powinny dotyczyć Polski ...".

"... Wyraźnie powiedział (Cameron), że te oszczędności mają dotyczyć krajów zamożnych, a nie tych, które są w tej chwili na dorobku ..." - powiedział Kaczyński. Ponadto, jak dodał, już wcześniej brytyjscy konserwatyści w pełni poparli postulat PiS dotyczący wyrównania dopłat dla polskich rolników do poziomu obowiązującego w innych państwach.

"... Oczekujemy w tej chwili ze strony obecnego premiera (Donalda Tuska), aby uzyskał to samo od swoich sojuszników z EPP (Europejska Partia Ludowa, której członkiem w PE jest PO), w obydwu wypadkach - zarówno jeśli chodzi o Polskę jako całość i jeśli chodzi o polskie rolnictwo ..." - powiedział Kaczyński.

legionnaire
O mnie legionnaire

Large Visitor Globe

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Polityka