0 obserwujących
530 notek
181k odsłon
115 odsłon

Słowo dnia: uwłaszczenie.

Wykop Skomentuj2

Dzięki Bogu za wybory, nawet takie do Parlamentu Europejskiego. Redakcje, paparazzi, dziennikarze śledczy, a także zwykli pracownicy mediów z okazji wyborów dumnie prezentują zbierane przez cztery lata sensacje w nadziei przechylenia szali na korzyść swych chlebodawców i sponsorów.
Nie zawsze sensacja się nadaje, ale po to żurnalista kończył polonistykę, bo odpowiednie dać rzeczy słowo, odpowiednie dla zamawiającego w każdym razie. Słowo dnia to uwłaszczenie. bynajmniej nie uwłaszczenie chłopa pańszczyźnianego ani nomenklatury partyjnej, ale radnego Morawieckiego, który miał nieszczęście zostać premierem i teraz "doścignęła go przeszłość", jak ujął to złotusty redaktor.
Nie lekceważę faktu, że cena po której Morawiecki kupił piętnaście hektarów pola od kościoła wydaje się zaniżona. Wręcz przeciwnie, budzi moje oburzenie, choć w trochę innym kierunku - biskupa wrocławskiego mianowicie. Nie po to wierni łożą, żeby biskup frymarczył dobrem kościelnym. Zwłaszcza gruntem, który przyznano Kościołowi Garnizonowemu. Świątynia ta, w której przystępowało do komunii moje dziecko, charakteryzuje się wspaniałą architekturą, genialnym położeniem i jeszcze większym pechem. W historii regularnie zawalała się i płonęła i dopiero niedawno (1997) udostępniono ją wiernym.
Potrzeby remontowe kościoła wciąż są ogromne: rekonstrukcja organów, witraży, wystroju etc.
Na tle postępku biskupa blednie zachowanie kupca, który zachował się zgodnie z maksymą "Bóg dał ręce, żeby brać" co wpadnie, jeśli niedrogo.
Co wypadało radnemu, nie wypada premierowej, która, mam nadzieję, po sprzedaży gruntu, którą zapowiada, wspaniałomyślnie sfinansuje organy i co tam jeszcze będzie trzeba.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_%C5%9Bw._El%C5%BCbiety_we_Wroc%C5%82awiu#Katastrofy_ko%C5%9Bcio%C5%82a

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale