0 obserwujących
180 notek
103k odsłony
129 odsłon

Liberałowie planują reaktywację, powrót do polityki

Wykop Skomentuj2
W dziesięciolecie powstania Forum Liberalnego w Polsce niewielka grupa aktywistów chce reaktywować ideę politycznej organizacji liberałów w Polsce. Nie chodzi tutaj o wielki ruch polityczny, ale o małą organizację polityczną, która podtrzyma tradycje ruchu liberalnego w Polsce. Obecnie w Polsce brak jest organizacji politycznych o profilu liberalnym. Niniejsza inicjatywa jest pierwszą od lat próbą zjednoczenia liberałów w Polsce. 
 
Inicjatorzy przez pierwszy okres działalności chcą przyciągnąć rozproszonych aktywistów, przypomnieć idee liberalizmu, także liberalizmu gospodarczego, i rozwinąc się w sieci Internet. W tej chwili porządkują i przygotwują do publikacji dawne swoje postulaty, podstawy programowe. Chcą najpierw odtworzyć, wyciągnąć z zapomnienia dotychczas powstałe dokumenty programowe, przygotować solidną witrynę internetową. Planują funkcjonować jako niewielka organizacja polityczna istniejąca na marginesie wielkiej polityki. Nie mają ambicji wejścia do wielkiej polityki.
 
W Polsce liberałowie odeszli w zapomnienie już 200 lat temu. Ostatnim liberalnym politykiem piastującym urząd premiera kraju był Stanisław Kostka Potocki przed 200 laty. Był on autorem "Podróży do Ciemnogrodu" - z którejto powieści pochodzi popularny do dziś termin "ciemnogród".
 
Ilustracja
Anton Graff, Portret Stanisława Kostki Potockiego (1785) Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
 
-- 
Partia "Liberałowie" w organizacji- tymczasowa strona internetowa http://liberalowie.blogspot.com/
 
Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale