0 obserwujących
180 notek
103k odsłony
59 odsłon

Partia "Liberałowie" na emigracji- Polish Liberal Party in Exile

Wykop Skomentuj

Temat: Liberałowie zmieniają nazwę na "Liberałowie na Emigracji"

 

Liberałowie zmieniają nazwę na "Liberałowie na Emigracji"
 
Z uwagi na emigrację prawie wszystkich członków ruchu Liberałowie do innych krajów UE w ostatnich miesiącach, nowa nazwa ruchu Liberałowie brzmi "Liberałowie na Emigracji".
 
Większość członków ruchu trwale wyemigrowała poza Polskę, czego konsekwencją jest zmiana nazwy ugrupowania. Ugrupowanie składało się z osób młodych, które trwale wyemigrowały z Polski. Przeniosły się w większości w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych. Z relacji jakie zebraliśmy, kilku członków ruchu "Liberałowie" zarabia aż 4-rokrotnie więcej niż w Polsce. W Polsce te osoby nigdy nie osiągnęłyby tak znacznych zarobków już na samym początku kariery zawodowej. Z relacji jakie zebraliśmy, emigranci nie planują powrotu do Polski.
 
Ruch Liberałowie zawiesił działalność na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Utrzymywane są jedynie konta w sieciach społecznościowych.
 
W Polsce liberałowie odeszli w zapomnienie już 200 lat temu. Ostatnim liberalnym politykiem piastującym urząd premiera kraju był Stanisław Kostka Potocki przed 200 laty. Był on autorem "Podróży do Ciemnogrodu" - z którejto powieści pochodzi popularny do dziś termin "ciemnogród".
 
Ilustracja
Anton Graff, Portret Stanisława Kostki Potockiego (1785) Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale