Blog
blog podróżniczy o finansach i Bemowie
lideksynubeka
lideksynubeka Tokaji Aszu i marhaporkolt
5 obserwujących 175 notek 257888 odsłon
lideksynubeka, 27 maja 2015 r.

Zdycha Stal Mielec.Dzięki Caracalom.

Radosna polityka zwijania własnego,choć istniejącego tylko teoretycznie państwa zaczyna wydawać swoje zatrute owoce.

Zakup śmigłowców we Francji zamiast produkcji ich w kraju miał przynieść zamiast rozwoju miejsc pracy i wzrostu popytu regres i wzrost bezrobocia. No i zaczyna przynosić. Choć w sferze zgoła niespodziewanej,to jednak zgodnej z prawami ekonomii.

Otóż w porannych serwisach sportowych mamy informację iż Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu wycofują się ze sponsorowania klubu piłkarskiego Stal Mielec.
Jakby kto nie wiedział,to PZL Mielec należą do Sikorsky Aircraft Corporation,czyli przegranego w przetargu na owe helikoptery dla armii.

 

O tem,że w wypadku przegranej mielczanie będą mieli przegwizdane,wiedział każdy,kto kiedykolwiek prowadził własny interes,a nie tylko czytał poradniki biznesu w „Szechter Judisze Cajtung”.

Tyle tylko,że pierwsze skutki POpłakanej decyzji platfonsiarni komuchoruskiej ujawniły się błyskwicznie.

 

Klub sportowy Stal Mielec to kawał solidnej polskiej piłki nożnej. Dwukrotny mistrz Polski(lata 73 i 76),ćwierćfinalista europejskich pucharów. Toczący niezapomniane mecze z Hamburger SV i Realem Madryt. Mający w składzie takie postacie jak Grzegorz Lato,Andrzej Szarmach,Jan Domarski czy Henryk Kasperczak.

 

A teraz zapowiada się powtórna kicha. Powtórna,bo ten klub już raz się odbudowywał od zera. Będąc ofiarą obłędnej balcerowiczowskiej transformacji zdechł był w roku 1997,po degradacjach do niższych lig i rozwiązaniu drużyny seniorów.

 

Odbudowany,startował od 5 ligi i piął się stopniowo w górę. Radził sobie coraz lepiej,też dzięki sponsorowaniu przez Sikorsky'ego i mimo profesjonalizacji polskiej piłki nożnej.(Kiedyś w 3 lidze grało 112 zespołów,teraz 18.)

 

Na dzień dzisiejszy zajmuje 8 miejsce w tabeli II ligi(czyli trzeciego poziomu rozgrywek)

 

PZL Mielec będzie sponsorował Stal do końca sezonu,czyli jeszcze przez jakieś 2-3 tygodnie.Co oznacza,że drużyna ta nie spadnie w tym sezonie do III ligi. Ale wątpliwym jest,aby nie mając sponsora wystartowała w przyszłym sezonie w II lidze. Tak więc przyszły sezon zapowiada się w najlepszym wypadku w III lidze(czyli 4-tej) ,najprawdopodobniej w okręgówce(5-ta liga) a najgorszym wypadku jeszcze niżej.

 

I tak wygląda Polska racjonalna ludzi mądrych. Jedyne,co ja mogę poradzić mielczanom,to zmieńcie pracę i weźcie kredyt.

 Mielczanie przynajmniej umieli połączyć skutek z przyczyną i posłali Brąka w p......

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

tolerancyjny jak GW i obiektywny jak TVN.Przedwojenny warsiawiak,dawniej z Mokotowa,obecnie Bemowo.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Przecież Przemyka zamordowali twoi ulubieńcy z KOD
  • gdyby to się zdarzyło za czasów PO wszystkie płatne platfonsiackie trole typu...
  • Ciekawa informacja. W takim razie komunistycznym złogiem jest Stuhr Jerzy,jako syn...

Tematy w dziale