0 obserwujących
4 notki
1299 odsłon
274 odsłony

Dziewczyna z Polski u steru niemieckich Piratów

kattascha cc-by-sa: Miriam Juschkat
kattascha cc-by-sa: Miriam Juschkat
Wykop Skomentuj

Kasia Nocuń - tak nazywała się do 3 roku życia. Jej rodzina wyemigrowała z Polski podczas zmian ustrojowych w naszym kraju.

Katharina Nocun (jej obecne imię i nazwisko) w Piratach działa od roku. Niedawno startowała w wyborach krajowych w Dolnej Saksonii. Głównym obszarem jej zainteresowań jest ochrona danych osobowych.

W piątek, podczas pierwszego dnia konwentu Partii Piratów w Neumarkt, do końca nie było wiadomo czy zdecyduje się kandydować do ścisłego kierownictwa partii. Z uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji wynika, że ostateczną decyzję podjęła dopiero po rozmowie z grupa Piratów seniorów. Ostatecznie poparło ją 81,7 proc. delegatów.


kattascha cc-by-sa: Miriam Juschkatkattascha cc-by-sa: Miriam Juschkat

A tak sama siebie przedstawia:

„Sieciowy aktywizm, to jest prawdopodobnie najlepsze określenie tego czym się zajmuję. Od 2007 roku jestem zaangażowana w prace dotyczące ochrony danych osobowych i cyfrowych praw człowieka.

Zrozumiałam, że wolna i anonimowa sieć, przy której dorastałam, może w przyszłości stać się miejscem ścisłego kontrolowania obywateli. Chciałabym żeby moje dzieci mogły poznać anonimowy i niecenzurowany Internet nie tylko z książek do historii.

Internet jest szansą dla prawdziwej demokracji. Polityka powinna wykorzystać tę możliwość i nie traktować internetu jako zagrożenia.

 

Warto także zaznaczyć, że młoda liderka, którą niemieckie media okrzyknęły „Królewną Piratów”, niedawno napisała i obroniła pracę licencjacką na temat LiquidFeedback.

Zespół LiquidDemocracy.pl serdecznie gratuluje sukcesu nowej sekretarz niemieckich Piratów i życzy naszej rodaczce samych pomyślnych wiatrów.

 Więcej o Kasi Nocuń (Katharine Nocun): http://kattascha.de/

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale