4 obserwujących
49 notek
39k odsłon
5516 odsłon

Studio Polska - publicystyczne badziewie

Wykop Skomentuj166

Zastanawiam się, jaki jest cel raczenia telewidzów takim programem jak Studio Polska. Oglądałem dziś i po pół godzinie wyłączyłem TV. Dyskusja dotyczyła mordu na dziewczynce z Mrowin, filmiku policyjnego z aresztowania podejrzanego i reakcji RPO Bodnara na fakt, że podejrzanego pokazano w TV. Zaproszono do dyskusji między innymi prof. Płatek i prof. Matczaka z UW. 

Program wzbudził wielce emocjonalną dyskusję, która zamieniła się natychmiast w pyskówkę. Wśród najbardziej "pyskatych" wyróżniała się profesura stołecznej uczelni. Prof. Płatek zachowywała się początkowo nieco bardziej umiarkowanie, natomiast Matczak, z ZMPowską energią, zakłócił bieg dyskusji, przerywał, kłócił się po prostu ze wszystkimi. Mówił  bzdury, ale znając Go z wcześniejszych wypowiedzi nikogo to chyba nie zdziwiło. Prof. Płatek w miarę upływu czasu także się zradykalizowała.

Ogólnie oceniając, sens dyskusji, czyli debata o działaniach policji, RPO, mediów we wspomnianej sprawie, był zupełnym chaosem. Jaką korzyść z programu wynieśli widzowie? Żadną. Prowadzący: red Ogórek i red. Łęski nie panowali nad sytuację zupełnie. Przerywanie wypowiedzi, mówienie podniesionym głosem, obrażanie dyskutujących - jednym słowem chaos.

We wszystkich telewizjach TVP, TVN, Polsat, programy publicystyczne cierpią na chaotyczną prezentację poglądów politycznych, których osoby uczestniczące nie mogą precyzyjnie przedstawić.Bo zaraz wypowiedź na temat zostanie przerwana, polemista będzie dogadywał "z boku" przeszkadzając w wypowiedzi, prowadzący nagle przerwie wypowiedź, mimo, że dotyczy tematu (redaktor chce się: "dopytać" - w czym zwłaszcza Rachoń celuje). I potem dziwią się wszyscy, czemu w Polsce jest małe zainteresowanie sprawami publicznymi, polityką, gospodarką, sprawami międzynarodowymi. 

No właśnie dlatego, moi drodzy redaktorzy, nie potraficie zdyscyplinować osób uczestniczących w programach. Dbacie raczej o lans własnej osoby niż o przekaz jaki ze studia TV dotrze do widza. Taki program jak Studio Polska nie daje widzowi żadnych informacji, daje jednak wrażenie, że "oni wszyscy kłócą się bez przerwy". Po co pokazywać taką słabiznę?

Wykop Skomentuj166
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura