9 obserwujących
18 notek
25k odsłon
1282 odsłony

Koszenie skrzydłem cz. 2

Wykop Skomentuj40

Dzisiaj sobie przeczytałem, że...

"... Brzoza pod Smoleńskiem została ścięta przez Tu-154M; uderzenie spowodowało na tyle poważne uszkodzenie skrzydła, że obciążenia aerodynamiczne doprowadziły do jego destrukcji. Załoga nie mogła temu przeciwdziałać - tłumaczy inżynier lotniczy prof. Krzysztof Sibilski.

"Prof. Krzysztof Sibilski - członek Amerykańskiego Instytutu Aeronautyki i Astronautyki, profesor w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych i na Politechnice Wrocławskiej, inżynier lotniczy, pilot szybowcowy, pułkownik rezerwy, absolwent Politechniki Warszawskiej, przez wiele lat pracownik naukowy Wojskowej Akademii Technicznej.... Wypromował dziewięciu doktorów (pierwszym był Maciej Lasek)..."
 
 
 Przypomnę, że już wcześniej wyciągniętego z kapelusza jeszcze jednego profesora, badacza czarnych dziur w kosmosie.
Poniżej mix z domieszką humoru ;o) najciekawszych sformułowań profesora w rozmowie z równie błyskotliwym prezenterem Kuźniarem:

A poniżej jak zachowało się po przyziemnieniu inne skrzydło na drodze z przeszkodami:

No to jak z tym skrzydłem i brzozą w końcu mogło być tak na prawdę, profesory ?? Opowiecie kiedyś tak z bani, bez żadnych anodinowych i millerowych raportów...Bez podanych scenariuszy. Tylko fizyka, mechanika i ilość wystąpienia podobnych zdarzeń! Czy ugrzęźliście w ... aż po pachy i już musicie tam zostać po kres waszych dni na tym ziemskim padole ...

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka