Lubicz Lubicz
648
BLOG

Trump i Talib, dwa bratanki…

Lubicz Lubicz Terroryzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 18

W sobotę, w stolicy Kataru Dausze, sekretarz obrony USA Mark Esper i przedstawiciel talibów mułła Baradar podpisali wspólną deklarację ws. pokojowego uregulowania konfliktu wojennego w Afganistanie. Amerykanie mają w ciągu najbliższych 14 miesięcy wycofywać wojsko i sprzęt z Afganistanu a w zamian talibowie gwarantują swój udział w zapobieganiu i zwalczaniu terroryzmu islamskiego.

… udział w zapobieganiu i zwalczaniu terroryzmu islamskiego … Dokładnie tak! Talibowie w walce z międzynarodowym terroryzmen! Islamskim na dodatek! Prawda, że to ładnie brzmi? A jak będzie w praktyce to wszyscy (pomijając Trumpa?) wiemy z wcale nie tak odległej przeszłości. 

W tym samym dniu, w którym ostatni amerykański żołnierz opuści Afganistan talibowie wyrżną co do nogi wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób współpracowali lub choćby tylko sympatyzowali z Amerykanami a następnie ruszą na Kabul. A jak i tam wyrżną wszystko co się rusza (publicznie na kabulskim stadionie) to wrócą do ulubionego zajęcia czyli walki z „amerykańskim szatanem“. Jak się da i gdzie się da, wszelkimi dostępnymi metodami i środkami.

No ale czego się nie robi dla reelekcji. Jakby trzeba było, to Trump nie zawahałby się podpalić Białego Domu aby na zgliszczach postawić hotel, kasyno lub inną wieżę a w przypływie fantazji nawet dwie. Wszystko to oczywiście znamy z naszego własnego, nadwiślańskiego podwórka. Po trupach do celu, co w opisywanym przypadku trzeba niestety traktować jak najbardziej dosłownie.

Lubicz
O mnie Lubicz

If I could stick my pen in my heart I'd spill it all over the stage Would it satisfy ya or would slide on by ya? Or would you think this boy is strange? Ain't he strayayange? If I could win you, if I could sing you a love song so divine. Would it be enough for your cheating heart If I broke down and cried? – If I criyiyied. I said I know it's only rock and roll But I like it. Ludzie do mie pisza :) Czy ty Lubicz złamany ch..u nie powinieneś trzymać fason jak prawdziwy komuch? Twoje agenturalne teksty (z których jesteś znany) dawno wystawiły ci świadectwo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka