3 obserwujących
8 notek
1846 odsłon
42 odsłony

„Szkoła na 5”

Wykop Skomentuj1

Program „Szkoła na 5” Prezesa Ludzkiego Oblicza Prawicy


1. Wprowadzenie bonu edukacyjnego, jako środka do konkurencyjności w szkolnictwie. Środki finansowe idą od początku do końca edukacji za uczniem. W konsekwencji będą trafiały do szkół lepszych. Program będzie obejmował również przedszkola.


2. Uproszczenie i zliberalizowanie obowiązków nauczycieli względem organów publicznych, które są obecnie wymagane przez liczne regulacje MEN. Nauczyciel ma się skupiać na nauczaniu oraz wychowaniu, a nie zbędnej biurokracji.


3. Dyscyplina w szkole polegająca na wprowadzeniu nowych narzędzi oddziaływania na uczniów, nie stosujących się do zasad tj. zostawanie po godzinach w szkole, praca na rzecz lokalnej społeczności, w ostateczności zawieszenie w prawach ucznia oraz skreślenie z listy uczniów.


4. Praktyczne nauczanie - oprócz przekazywania wiedzy szkoła powinna również uczyć postaw niezbędnych w codziennym życiu. Nauczyciel powinen łączyć wiedzę z praktyką. Należy skupić się na takich aspektach jak: przedsiębiorczość, planowanie własnej przyszłości, umiejetność radzenia sobie ze stresem, inteligencja finansowa, samodzielne myślenie. 


5. Wprowadzenie kadencyjności dla dyrektorów szkół, likwidacja konkursów na stanowisko dyrektora, całkowita przebudowa ścieżki awansu dla nauczycieli, która powinna opierać się głównie na ocenie działań nauczyciela w wymiarze praktycznym.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale