Pokolenie Apokalipsy
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
13 obserwujących
146 notek
115k odsłon
365 odsłon

Koronawirus. Podsumowanie bez cenzury

Wykop Skomentuj6


Przełom roku 2019 i 2020 naznaczony jest piętnem nowego wirusa, koronawirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19. O jego istnieniu świat dowiedział się po ogniskach chorób występujących w Wuhan, jednym z największych chińskich miast. 

Okazało się, że wirus zaczął szybko rozprzestrzeniać się po świecie, powodując spustoszenie pośród globalnej populacji. Tak wynikało z przekazu mediów głównego nurtu. 


Czy na pewno? Czy media tego typu podają prawdziwe dane na temat wirusa i choroby, którą powoduje? 

Na świecie pojawiło się mnóstwo sprzecznych informacji, zwłaszcza za sprawą mediów prywatnych i społecznościowych, które natychmiast zostawały uznawane przez polityków, pracowników WHO lub dziennikarzy za fałszywe lub spiskowe. 


Geneza SARS-CoV-2


W laboratorium w Wuhan trwają badania nad nowymi wirusami: 

„Laboratorium odegra kluczową rolę w zwiększaniu zdolności Chin do zapobiegania nowym epidemiom i kontrolowania ich, a także do opracowywania powiązanych szczepionek - mówił z dumą na otwarciu prezes Chińskiej Akademii Nauk, Bai Chunli”. 

https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Choroby-zakazne/Laboratorium-wWuhan-to-miejsce-wyjatkowe-na-naukowej-mapie-swiata


Swój wkład w tej dziedzinie mają także Francuzi: 

„Laboratorium w Wuhan powstało dzięki współpracy Wuhan Institute of Virology (WIV) z Jean Mérieux BSL-4 Laboratory w Lyonie, Chińską Akademią Nauk (CAS) i lokalnymi władzami. Było efektem umowy międzyrządowej z 2004 r. w sprawie współpracy francusko-chińskiej w zakresie zapobiegania i kontroli pojawiających się chorób zakaźnych”. 

Tamże


Charakterystyka


Wirus przedostał się poza granice Chin. Jaki jest efekt? Z mediów głównego nurtu można wysnuć jeden wniosek: śmiertelny. 

Niebawem minie rok odkąd media informują Polaków o straszliwym zagrożeniu z powodu tego wirusa. Z przekazu medialnego wynika, że wirus może uaktywnić się po 2 tygodniach albo nie musi wcale. To tzw. zjawisko bezobjawowe. 

W pierwszym przypadku mikrob powoduje typowe grypowe objawy: gorączkę, kaszel, zmęczenie, ból mięśni. Ale i trudności w oddychaniu, utratę smaku lub węchu, czy utratę mowy lub zdolności ruchowych. 


Przypadek drugi, bezobjawowy, dotyczy nosicieli wirusa, u których nie daje się we znaki, ale może w przyszłości powodować szkody: 

„Niepokoi fakt, że przejście COVID-19 w sposób bezobjawowy nie oznacza, że choroba nie pozostawiła w organizmie szkodliwych zmian. Badania z pomocą tomografii komputerowej, w płucach aż 54 z 76 bezobjawowych zakażonych ze statku wycieczkowego Diamond Princess wykazały objawy pewnych nieprawidłowości. Zmiany te nie doprowadziły do widocznych objawów klinicznych, ale ich obecność sprawia, że nie można wykluczyć skutków SARS-CoV-2, które objawią się dopiero po pewnym czasie”. 

https://www.rmf24.pl/nauka/news-takze-bezobjawowe-przejscie-covid-19- moze-pozostawic-spustos,nId,4555443  


Pandemia 


Za początek epidemii uznaje się datę 17 listopada 2019 r. w prowincji Hubei w Chinach, natomiast 11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia uznała ten proces jako pandemię. Obliczem światowej pandemii jest przymusowe noszenie maseczki i przymusowa kwarantanna. 


W liczbach 


Świat: Do 17 czerwca 2020 r. liczba zarażeń wyniosła 8 142 129, a liczba zgonów 443 488. 

https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19-pandemic


Polska: Na dzień 18 czerwca 2020 r. liczba zarażeń wyniosła 30 701, z czego 14 494 aktywnych przypadków, zgonów 1286, wyzdrowień 14 921. 

https://mapakoronawirusa.pl


Ze statystyk widać, że największa zachorowalność i śmiertelność istnieje w województwach najbogatszych, najbardziej rozwiniętych i uprzemysłowionych, ze śląskim na czele. 


Należy pamiętać, że liczba zgonów dotyczy także chorób współistniejących: 

„Podczas, gdy większość pacjentów przechodzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 łagodnie lub bezobjawowo, w niektórych przypadkach choroba może mieć ciężki przebieg i prowadzić do śmierci. Na zwiększenie ryzyka powikłań COVID-19 mają wpływ choroby współistniejące. Amerykańskie badanie określiło, które z nich są szczególnie groźne w dobie pandemii”. 

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,amerykanskie-badanie-ujawnilo--ktore-choroby-towarzyszace-wzmagaja-krytyczny- przebieg-zakazenia-sars-cov-2,artykul,08820302.html


Zapobieganie pandemii


Rządy pod naciskiem ŚOZ rozpoczęły wprowadzanie obostrzeń w przestrzeni życia publicznego: 

- ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się, 

- ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów i produktów spożywczych, 

- ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, 

- zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń, 

- obowiązkowe zabiegi sanitarne, 

- nakaz udostępnienia lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych, 

- obowiązek przeprowadzenia szczepień. 


„Wprowadzamy również zarówno podwyższone kary, bardziej surowe kary – z 5 tys. zł na 30 tys. zł, ale także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował – poinformował szef rządu” – poinformował premier RP Mateusz Morawiecki. 

https://www.tvp.info/47210078/stan-epidemii-w-polsce-co-to-konkretnie-oznacza


Skutki społeczne i gospodarcze pandemii


- Ograniczenie wolności i praw obywatelskich,

- zwiększenie prerogatyw rządzących, co skutkuje m.in. nasileniem globalnej inwigilacji, sianiem propagandy i szerzeniem manipulacji,

- przyznanie większych praw i obowiązków służbom mundurowym,

- nękanie społeczeństwa zbyt wysokimi karami sięgającymi wysokości 30 000 zł 

„Kierowca Audi Q7, który jechał autostradą A4 z prędkością ponad 230 km/h został zatrzymany i ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Rowerzysta, zatrzymany przez policję podczas jazdy po bulwarze w Krakowie otrzymał karę z sanepidu wysokości 12 tys. zł. Prawnikom brakuje słów, aby oddać sens podobnych sytuacji”. 

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-12-tys-zl-kary-za-jazde-na-rowerze-prawnik-myslalem-ze-to-fejk-6497693840840321a  


image


- Zapaść gospodarcza i wzrost inflacji 

- gwałtowny wzrost cen produktów i usług, 

- fatalne ograniczenia w gospodarce i handlu, 

- powiększające się bezrobocie, bankructwo i zubożenie wielu ludzi, 

- uderzenie w górników i przemysł wydobywczy na Śląsku, 

- istnieje wysokie prawdopodobieństwo drukowania pieniędzy przez rząd, idąc za wzorem amerykańskiego FEDu, o czym informował Witold Gadowski, a także inni dziennikarze. To tłumaczy hojne rozdawnictwo środków finansowych rządu, jak i uspokajanie społeczeństwa, że są pieniądze na walkę ze skutkami epidemii. 

https://www.youtube.com/watch?v=xwSdSvgsP_w


- Pogłębienie się problemów rodzinnych, 

- wzrost samobójstw,

- ograniczenie relacji interpersonalnych, 

- wzrost lęku wśród ludzi, 

- pogrążający się kryzys w tzw. służbie zdrowia, co skutkuje wstrzymaniem leczenia chorych, 

- kryzys w edukacji. 


To także swoisty zamach na wiarę katolicką – ograniczenie życia religijnego wierzących, karanie duchownych i wiernych za uczestnictwo w życiu duchowym. Tego nie udało się nazistom ani komunistom. Udało się „konserwatystom” o twarzach „katolików” z partii zwanej „Prawo i Sprawiedliwość”. 

To prawdziwe oblicze walki z mikrobem, którego smak wszyscy odczują w niedalekiej przyszłości. 


Spisek przeciwko ludzkości


Nie brakuje wiadomości ze źródeł niezależnych dotyczących samego mikroba, jak i całej otoczki wokół niego. Istnieją hipotezy dotyczące zastosowania COVID-19 jako elementu inżynierii społecznej, mającego za zadanie przemodelowanie obecnej cywilizacji. Wpisuje się, tuż obok aborcji, eutanazji oraz LGBTQ, w program globalnej depopulacji, poprzez eliminację najsłabszych. Pod pozorem walki o zdrowie ludzi przygotowuje się program przymusowych szczepień. 

Bill Gates, znany z branży komputerowej, sponsorujący ŚOZ, mający udziały wśród producentów farmaceutycznych, od lat wdraża przymusowe szczepienia w krajach najuboższych. Skutkiem tego jest wysoka śmiertelność, szczególnie wśród dzieci. Tubylcy na widok pracowników ŚOZ dokonują samosądów, mordując ich. 

Gates mówi otwarcie przed kamerami o zmienionym kodzie genetycznym w szczepionkach. Zmodyfikowane DNA już po pół godzinie od wstrzyknięcia do organizmu powoduje nieodwracalne zmiany w strukturze genetycznej, co skutkuje przeprogramowaniem organizmu do zwalczania samego siebie. 

Oprócz tego w opracowanej szczepionce zostanie wprowadzony czip, celem kontroli społeczeństwa. Gates żąda, aby szczepionki wprowadzić natychmiast, bez jakichkolwiek badań nad ich skutecznością. https://spidersweb.pl/plus/2020/05/bill-gates-pandemia

Wraz z pandemią pojawiła się ekspansja sieci internetowej 5G. Badania niezależnych naukowców mówią wyraźnie o wysokim zagrożeniu dla zdrowia ludzkiego. Konferencja tego typu odbyła się w sejmie RP, lecz politycy zlekceważyli głos fachowców: 
https://kinoyoutube.pl/byly-pracownik-vodafone-ujawnia-prawdziwe-oblicze- koronawirusa/


Cyrus A. Parsa 26 lutego 2020 r. złożył pozew w sądzie w stanie Kalifornia przeciwko Gatesowi, Sorosowi, Obamie, Billowi i Hillary Clintonom, Bidenowi, a także licznym koncernom, np.: GatesV Microsoft, Amazon, Tesla, czy Facebook za działania na szkodę ludzkości. Z jego wieloletnich badań wynika, że istnieje współpraca między tymi podmiotami a rządem chińskim, mającym na celu wdrożenie powszechnej kontroli ludzkości. Chiny dokonały ogromnego skoku technologicznego dzięki zawiązanej współpracy z tymi firmami, lecz wykorzystanie tych wynalazków skierowane jest na szkodę mieszkańców Chin. Państwo Środka stało się swoistym laboratorium do dalszych działań wobec ludzkości na całym globie: 

http://swiatbeztajemnic.eu/2020/05/06/prezydent-trump-to-najniebezpieczniejszy-huragan-wszechczasow-pozwy-wniesione-przeciwko- obamie-clintonowi-billowi-gatesowi-sorosowi-bidenowi-sumrak-globalist/ 


Inną hipotezą powstania wirusa jest użycie go jako broni biologicznej. Wirus może być bronią amerykańską skierowaną przeciw Chinom. Chiński rząd oskarżył rząd amerykański o sabotaż: 

https://www.planeta.pl/Ciekawostki/Koronawirus-to-bron-biologiczna-Chiny-oskarzaja-USA-o-atak-i-epidemie 


Lub odwrotnie. Mówił o tym 14 maja b.r. na falach Radia Maryja Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej RP: 

„Mówiąc wprost, Chiny zostały oskarżone, że operują bronią biologiczną przeciwko USA, ale także całemu Zachodowi, a Federacja Rosyjska – że próbuje atakami dezinformacyjnymi rozszerzać dezinformacje”. 

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-macierewicz-mam-wielkie-obawy-ze-nastepnym-etapem-tego-co-sie-dzieje-w-skali-globalnej-bedzie-atak-zwiazany-z-lokowaniem-przez-chiny-technologii-5g-w-coraz- wiekszej-liczbie-krajow/ 


Mariusz Max Kolonko 12 grudnia 2012 r. mówił o tajnym raporcie, który trafił na ręce prezydenta USA. Stwierdzono w nim, że USA stracą pozycję lidera przed 2030 na rzecz Chin. Także o tym, że w ciągu kilkunastu lat należy spodziewać się ataku nowego rodzaju wirusa, który zaatakuje i spowoduje śmieć „wielu milionów ludzi w każdym zakątku świata w ciągu 6 miesięcy”:

https://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4


Rozbieżności 


„Rzadko zdarza się, żeby osoby nieposiadające objawów przekazywały wirusa dalej – powiedziała Maria Van Kerkhove i podkreśliła, że "chcą się teraz skupić na śledzeniu przypadków objawowych". 


image


Według liderki zespołu ds. COVID-19 jeśli uda się wyśledzić wszystkie przypadki ludzi z objawami i poddać ich kwarantannie, transmisja wirusa zostanie "drastycznie zredukowana": 

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Ftech.wp.pl%2Fkoronawirus-who- ludzie-bezobjawowo-przechodzacy-covid-19-rzadko-zarazaja-innych- 6519617680295553a&fbclid=IwAR007fD_tg8ZY6kUgUEpnD57Z95Lab6ER5 XH359T4pHcrUtdDIf5vs7QFOo&src01=6a4c8&c=96&wga_sa=section-logo %2F0&wga_srt=none&wga_isSgFirst&index=0&abtest=analytics %7CBDC2020-99%7CrevPump_D%2F0%3Bapplication%7CSGWPU- 166%7CF%3AwpLiveVariant%2F0


image


Testy okazały się nieskuteczne do wykrywania tego wirusa, o czym poinformował jeden z producentów. Prezydent Tanzanii przekazał próbki owoców i przedmiotów z zafałszowanymi danymi osobowymi do laboratorium, w którym stwierdzono zakażenie koronawirusem tychże materiałów! 

https://www.youtube.com/watch?v=EzeN7HZ0j0s


Rządzący wraz z rodzinami i kolegami zaczęli korzystać z zaistniałej sytuacji w celu wzbogacenia się. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wzbogacił się nagle o ok. 40 mln zł, lecz dochodzenie CBA nie potwierdziło nieprawidłowości. 

Zmienne stanowisko ministra zdrowia w sprawie przydatności maseczek. W lutym kpi, w kwietniu nakazuje używania pod karą, lecz osobiście nie stosuje się do jej używania, „gdyż on nie zaraża”. Podobnie inni politycy, w tym prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, którzy w relacjach interpersonalnych nie używali maseczek. 


image

https://kresy.pl/wydarzenia/spolka-brata-ministra-szumowskiego- otrzymala-od-panstwa-22-miliony-zlotych/  


Z kolei Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, uczestniczył w obchodach 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, łamiąc wszelkie wprowadzone obostrzenia. Wyrazem tego jest piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, która spotkała się z prześladowaniem na fali rządowej rozgłośni Polskiego Radia Programu 3, polegającym na usunięciu jej z listy przebojów. Piosenka stała się symbolem pogardy i ignorancji rządzących do narodu. 

Oczywiście rządzący nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności prawno-karnej.


Opinia publiczna poznała bulwersujący fakt fałszowania aktów zgonów. Okazało się, że firmy farmaceutyczne... Płacą lekarzom za wpisywanie zmarłym przyczyny zgonu COVID-19. Akty są natychmiast utajniane, co miało miejsce także w Polsce. 

https://politykapolska.eu/2020/05/10/covid-19-czy-w-polsce-jest-podobnie-z-wpisywaniem-przyczyn-zgonu-wideo/ 

https://www.facebook.com/100003528099382/videos/2746151835512393/


Umieralność ogólna


image

https://tech.wp.pl/koronawirus-przyczyna-wielu-zgonow-ale-statystyki-innych-chorob-sa-znacznie-gorsze-6498029039654529a


Wnioski 


Z osobistych obserwacji uważam, że zjawisko wirusa SARS-CoV-2, jak i zachorowalności, w tym śmiertelności, nie jest nadzwyczajnym zjawiskiem, zwłaszcza na przestrzeni wieków. Bywały w przeszłości znacznie większe epidemie, choćby grypy hiszpańskiej w latach 1918-1920, która pochłonęła ofiar w granicach od 50 do 100 mln. 

Osobnym zjawiskiem pozostaje klimat wywołany wokół mikroba. Wydaje się on być nienaturalny, sztucznie kreowany, w celu zaspokojenia interesów pewnych branż, np.: farmaceutycznych, czy banków. Pierwsi odnoszą zyski na lekach, szczepionkach i produktach ochronnych, drudzy na kredytach zaciąganych przez rządy i obywateli zrujnowanych skutkami epidemii. W Polsce politycy zdążyli już zachęcić Polaków do korzystania z lichwiarskich usług. 

Oprócz tego pozostaje kwestia najważniejsza – wywołana pandemia wpisuje się w plan kontroli ludzkości. PiS od początku realizuje ten plan wobec Polaków, m.in. poprzez nakaz rejestracji numerów telefonicznych, nakaz powszechnych szczepień przy braku kontroli szczepionek i zachorowań z ich powodu, ograniczanie dostępu do broni, czy kontrolę nad siecią. Dla przykładu największym portalem z treściami video – YouTube, zarządza kuzynka premiera o niepolskich korzeniach. Sam Morawiecki z ambony sejmowej 4 czerwca b.r. ogłosił wprowadzanie „nowego porządku świata”: 

https://www.youtube.com/watch?v=VLo-jv-3cCc 


NPŚ/NWO – New World Order, jest w skrócie planem członków lóż wolnomularskich dotyczącym przejęcia całkowitej kontroli nad światem i ludzkością oraz stworzeniem nowych praw oderwanych od prawa naturalnego i objawionego człowiekowi przez Boga. 

Ludzie nie dowiedzieliby się o wirusie i jego przerysowanych do granic możliwości skutkach, gdyby nie ośrodki medialne. Nie zdążyliby zauważyć jego istnienia, gdyby nie dziennikarze i politycy, za plecami których stoją korporacje i banki ze swymi kapitałami. 

Poprzez media informacyjne oraz publicystyczne serwowane w głównym nurcie istnieje zazwyczaj jeden ton: ukierunkowany na sianie globalnej psychozy. Czy służy on konstruktywnym działaniom ludzi? Uciekanie na drugą stronę chodnika przed mijanym człowiekiem, niepodawanie ręki przy powitaniu, zwalnianie się z uczestniczenia w Komunii ze Zbawicielem, mimo zniesionych dyspens przez Episkopat? Czy to może przynieść pozytywne skutki w przyszłości? 


Media dysponują siłą największego rażenia. Niemalże każdy z nas posiada urządzenie z dostępem do sieci i ogromu informacji. Kluczem do zachowania równowagi pozostaje umiejętne korzystanie z mediów: zachowanie dystansu, weryfikowanie wiadomości, konfrontowanie ich z przekazem innych ośrodków, czy na podstawie własnych obserwacji i wyciąganych świadomie wniosków. 


Jak znaleźć rozwiązanie na te kłopoty i zaistniałe szkody? Rozwiązanie wciąż pozostaje jedno, niezmienne – używanie rozumu oświeconego wiarą. Tylko zdanie się na Zbawiciela może przynieść pociechę i wszelką pomoc.


image

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale