fot. SPIE Energotest
fot. SPIE Energotest
Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki
36
BLOG

SPIE zaprasza na XXV Konferencję „Automatyka elektroenergetyczna w dobie transformacji".

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki Technologie Obserwuj notkę 0
Konferencja odbędzie się w dniach 14-16 maja 2025 roku w Hotelu Belmonte Krynica-Zdrój. Spotkanie to jest platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk w obszarze automatyki elektroenergetycznej.

Gliwice, 29 kwietnia 2025 roku: SPIE Energotest, polska spółka Grupy SPIE, niezależnego europejskiego dostawcy usług multitechnicznych w budownictwie, energetyce i komunikacji, organizuje konferencję „Automatyka elektroenergetyczna w dobie transformacji" dedykowaną specjalistom technicznym i menedżerom.

Konferencja odbędzie się w dniach 14-16 maja 2025 roku w Hotelu Belmonte Krynica-Zdrój. Spotkanie to jest platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk w obszarze automatyki elektroenergetycznej. Wydarzenie jest adresowane do specjalistów technicznych oraz kadry zarządzającej podmiotów zaangażowanych w funkcjonowanie i rozwój Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE), w szczególności:

• operatorów systemów przesyłowych i dystrybucyjnych,

• wytwórców energii (konwencjonalnej i odnawialnej),

• podmiotów zajmujących się magazynowaniem energii,

• sektorów wytwarzania energii jądrowej,

• przedstawicieli przemysłu energochłonnego,

• firm wykonawczych i technologicznych (instalacje, doradztwo, innowacje).

Program konferencji obejmie szeroką gamę tematów związanych m.in. z kierunkami rozwoju automatyki elektroenergetycznej w kontekście dynamicznych zmian zachodzących w sektorze energetycznym. Podczas konferencji zostaną poruszone istotne zagadnienia, takie jak dekarbonizacja, cyfryzacja systemów zabezpieczeń i sterowania oraz integracja źródeł rozproszonych.

Konferencja odbędzie się pod patronatem: Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska oraz ENEA Operator.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przemysłu.

W Radzie Programowej konferencji znajdują się zarówno profesorowie śląskich uczelni technicznych jak i przedstawiciele biznesu, w tym spółek skarbu państwa, m.in.

• Andrzej Sidło – Radca w Ministerstwie Przemysłu,

• Marek Szymankiewicz – Prezes ENEA Operator,

• Włodzimierz Mucha – Wiceprezes Zarządu PSE,

• Janusz Kurpas - Wiceprezes Zarządu Energoprojekt-Katowice,

• Krzysztof Jamróz - Wiceprezes Zarządu ZPUE,

• Zbigniew Lubośny, Profesor, Politechnika Gdańska,

• Adrian Halinka, Profesor, Politechnika Śląska,

• Paweł Woszczyk - Dyrektor Techniczny TGPE,

• Leszek Goli - Prezes Zarządu SPIE Energy Poland oraz

• Tomasz Olszewski - Prezes Zarządu, SPIE Energotest.

Przewodniczącym Rady Programowej jest Michał Kaźmierczak – Dyrektor Marketingu SPIE Energotest spółki, która jest organizatorem konferencji.

„To już XXV edycja tego wydarzenia branżowego. W obliczu transformacji energetycznej i dynamicznie zmieniających się potrzeb sektora musimy cały czas aktualizować swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami. Konferencja jest do tego świetną okazją. Jak co roku wśród prelegentów znajdą się zarówno przedstawiciele biznesu, jak i wybitni eksperci ze środowisk naukowych. W takim gronie będziemy dyskutować o najnowszych wyzwaniach technologicznych. W tym roku celem spotkania jest wskazanie kierunków rozwoju automatyki elektroenergetycznej i upowszechnianie wiedzy praktycznej dostosowanej do realiów funkcjonowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE)” – mówi Tomasz Olszewski, Prezes Zarządu SPIE Energotest.

O konferencji:

Konferencja „Automatyka w Elektroenergetyce” to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w branży elektroenergetycznej. Od pierwszej edycji w 1996 roku cieszy się dużym zainteresowaniem, będąc platformą, na której nauka, praktyka i innowacje spotykają się w jednym miejscu. Dzięki szerokiemu zasięgowi tematycznemu i udziałowi ekspertów z różnych dziedzin konferencja stanowi ważny punkt w kalendarzu każdego profesjonalisty z sektora elektroenergetycznego.

Agenda kolejnych edycji zmienia się wraz z potrzebami rynku i postępem technologicznym. Każda edycja konferencji gromadzi ponad 200 uczestników, w tym wybitnych specjalistów, liderów biznesu, przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych oraz dostawców technologii.

Jedna z polskich spółek Grupy SPIE - SPIE BTS realizowała prace związane z budową Hotelu Belmonte, w którym odbędzie się tegoroczna konferencja. SPIE BTS odpowiadała za wykonanie kompleksowych instalacji elektrycznych i teletechnicznych. To kolejny przykład zaangażowania Grupy SPIE w projekty infrastrukturalne najwyższej klasy, realizowane z dbałością o nowoczesne standardy techniczne i funkcjonalne.

Podczas konferencji będzie można zapoznać się z usługami realizowanymi przez Grupę SPIE w Polsce, a także spotkać się z przedstawicielami SPIE BTS, SPIE Energy Poland oraz Elektromontażu Poznań.

Więcej informacji na temat konferencji oraz program wydarzenia można znaleźć pod adresem: https://lnkd.in/dzDYeFfp

***

O SPIE Energotest

SPIE Energotest, polska spółka zależna SPIE Central Europe, jest firmą inżynierską i dostawcą urządzeń automatyki energetycznej, aktywnie uczestniczącą w transformacji energetycznej w Polsce. SPIE Energotest ma długą tradycję inżynierską – od ponad 30 lat związana jest z profesjonalną i przemysłową inżynierią energetyczną. W tym czasie specjaliści SPIE Energotest zarządzali lub uczestniczyli w realizacji większości nowo

wybudowanych i modernizowanych elektrowni i elektrociepłowni w Polsce, a także wielu innych obiektów, jak instalacje odnawialnych źródeł energii oraz zakłady przemysłowe.

O SPIE Central Europe

SPIE Central Europe jest spółką zależną grupy SPIE, niezależnego europejskiego dostawcy usług multitechnicznych w budownictwie, energetyce i komunikacji. SPIE Central Europe działa w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji i zatrudnia 4000 pracowników zaangażowanych w transformację energetyczną i odpowiedzialną transformację cyfrową.

Grupa SPIE zatrudnia ponad 55 000 pracowników. W roku 2024 skonsolidowane przychody SPIE wyniosły 9,9 mld EUR, a skonsolidowany wynik EBITA 712 mln EUR.


Pracownik agencji Brandscope

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie