5 obserwujących
241 notek
40k odsłon
  229   0

Kontrolujmy zdalne głosowanie

Osoby ceniące korzystanie z praw obywatelskich pomimo regulacji dystansu społecznego, w tym prawo do wyboru Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, zachęcam do prezentacji pomysłów na sposób społecznej kontroli głosowania korespondencyjnego.

(1) Od kiedy usłyszałem o szansie na zdalne głosowanie jestem jego domorosłym promotorem.

(2) Powtarzam na prawo i lewo, że wezmę w nim udział, licząc że odbędzie się również w formie korespondencji elektronicznej: prostej, taniej i przyjemnej.

(3) Ponieważ od dziecka mam ograniczone zaufanie i do rządzących i do państwowej administracji, zależy mi na szerokiej społecznej kontroli.

(4) Uczestniczyłem kilka razy w takiej społecznej kontroli, zarówno bezpośrednio na salach głosowań i jak wspomagając zdalnie liczenie głosów w ramach Ruchu Kontroli Wyborów.

(5) Uczestniczyłem też wielokrotnie w elektronicznych głosowaniach różnych instytucji.

(6) Chciałbym się włączyć w prowadzenie społecznej kontroli 10.05.2020, ale póki co nie znane są procedury.

(7) Nie mam nawet pewności czy ustawowe „głosowanie korespondencyjne” obejmie tak wyczekiwaną formę korespondencji elektronicznej, czy tylko papierowej.

Czekając na te ustalenia roboczo zakładam, że procedury organizowania głosowania korespondencyjnego przez Pocztę Polską, nie będą wyprowadzone z logiki działania zintegrowanego wokół urny wyborczej, tylko będą wyprowadzone z logiki działania rozproszonego Podmiotów uczestniczących w jego poszczególnych Fazach.  

Bo dzięki przyjęciu procedur w logice działania rozproszonego, układ procedur będzie tożsamy dla korespondencji papierowej i dla znacznie efektywniejszej korespondencji elektronicznej.

Zachęcam zatem pro publico bono do zgłaszania propozycji dla dowolnego zakresu procedur, moim zdaniem najlepiej w odniesieniu do układu z poniższej Tablicy 18 procedur. W dowolnej formie: komentarza, samodzielnej notki, przesyłki na moją pocztę wewnętrzną lub bezpośrednio na korespondencyjny adres Poczty Polskiej: kontakt@poczta-polska.pl  

Z którą to Pocztą Polską tej spontanicznej inicjatywy nie omawiałem ...

imageLubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka