Prawda czy kłamstwo?
Wśród Was jest tak wielu głuchych i ślepych na prawdę!
6 obserwujących
109 notek
309k odsłon
2875 odsłon

Madonna z mocnym apelem do Polaków! J***ć rasizm! Świat o homofobii w Polsce!

Wykop Skomentuj211

Kontrowersyjna gwiazda muzyki pop opublikowała krótki ale wymowny "manifest polityczny" dotyczący dyskryminacji. W języku polskim można przeczytać: "je**ć rasizm" i "bycie innym to pie*****e błogosławieństwo"! W ten sposób wyraziła swój sprzeciw wobec dyskryminacji mniejszości seksualnych w Polsce.  Ale to nie pierwszy raz kiedy królowa popu staje w obronie mniejszości. Od samego początku swojej kariery skupia się na szerzeniu tolerancji. W zeszłym roku uczestniczyła w paradzie równości w Nowym Jorku nawołując do poszanowania innych bez względu na orientacje i kolor skóry. Ostatnio natomiast wzięła udział podczas manifestów w ramach ruchu "Blake Lives Matter". 

Nie jest żadną tajemnicą, że Polska jest uważana za najbardziej homofobiczny kraj w UE. Nawet nagłówki prasy zagranicznej opisującej wynik wyborów prezydenckich były jednoznaczne i nacechowane negatywnie.  I tak na przykład  - "The New York Times" zaznaczył, że Duda będzie kontynuować narrację "strachu przed gejami, Unią Europejską, obcokrajowcami, a ostatnio także Żydami". Zachodnie media są naprawdę bezlitosne w swoich komentarzach. Ale to przecież nie wzięło się znikąd. Wg danych KPH w Polsce w ciągu ostatnich lat przynajmniej 6 na 10 gejów doświadczyło przemocy fizycznej i psychicznej z powodu swojej orientacji. O strefach w Polsce wolnych od LGBT też jest coraz głośniej w świecie. A to przecież nic innego jak próba stygmatyzacji i wykluczenia, która może się przerodzić w seans nienawiści. Wydarzenia z Białegostoku z parady równości w zeszłym roku obiegly cały zachodni świat. Taki wizerunek Polski funkcjonuje już od jakiegoś czasu w świadomości naszych zachodnich sąsiadów. ...i dlatego reakcja gwiazdy nie powinna w zasadzie nikogo dziwić. Tego typu głosów oburzenia będzie więcej. To za pewne dopiero początek. 

I teraz najważniejsze. Według jeszcze nie potwierdzonych informacji - królowa muzyki pop planuje krótką trasę po świecie, której celem ma być prezentacja jej manifestu politycznego. Ponoć w ramach występu mają razem z nią pojawić się najbardziej znane współczesne piosenkarki w tym Katy Perry. Nie są jeszcze znane szczegóły manifestu oraz to czym ma być sam występ. Jedyne co na teraz wiadomo to tylko tyle, że środowiska gejowskie namawiają gwiazdę do występu w Polsce. Prawdopodobnie będzie to forma jakiegoś występu muzycznego i agitacji światopoglądowej obejmująca kraje uznawane za najbardziej homofobiczne. Wystąpi też w takim razie i w Polsce?

Kim jest Madonna? Jej kariera trwa nieprzerwalnie od 1982 roku. Światową sławę zyskała w 1984 roku za sprawą przeboju "Like a Virgin". To wtedy stała się jedną z najbardziej rozpoznawalanych gwiazd światowego showbiznesu. Za sprawą takich przebojów jak "La isla Bonita" czy "Papa don't Preach" uznana została za największą gwiazdę lat 80 tych. Według Księgi rekordów Guinnessa Madonna sprzedała ponad 335 milionów egzemplarzy swoich nagrań. To więcej niż w przypadku jakiekolwiek innej piosenkarki na świecie. Do dziś Madonna uchodzi za ikonę popkultury - która bez większego trudu przełamuje bariery obyczajowe. Budzi przy tym liczne kontrowersje. Ale  czy jej kariera rzeczywiście opiera się tylko na prowokacjach i skandalach? Zdaniem większości analityków to, co wyróżnia ją względem innych artystek to umiejętność zaskakiwania i powracania na szczyty list przebojów po tak zwanym okresie zapomnienia. Jako jedna z niewielu osób w show-biznesie potrafiła zachować coś - co można w zasadzie nazwać przytomnością umysłu. Nigdy nie powiela też tego - co zrobiła wcześniej. Każde jej nowe dzieło odznacza się tym, że jest całkowicie inne od poprzedniego. Doskonale wpisuje się w aktualne trendy - czasem sama je wyznacza. 


Informacja z ostatniej chwili. Tinder ostrzega społeczność LGBT przed podróżami do Polski. Specjalnie stworzony system ostrzegania rozsyła alerty o zagrożeniu związanym z przebywaniem w naszym kraju. Chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa w czasie podróży do krajów, w których występują przypadki homofobii.  ...i jaki to buduje nasz wizerunek w świecie?

Zobacz galerię zdjęć:

+8 zdjęć +9 zdjęć
Wykop Skomentuj211
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura