7 obserwujących
78 notek
216k odsłon
1235 odsłon

Kościół św Maksymiliana Kolbego w Płocku szerzy nienawiść?

Wykop Skomentuj77

Mowa nienawiści? Gdzie się podział Jezus w sercu księdza?


W kościele św. Maksymiliana Kolbego w Płocku przy Grobie Pańskim umieszczono hasło „LGBT” zestawiając je jednocześnie ze słowami „zboczenia”, „agresja”, „pogarda”. Dwójka młodych parafian postanowiła zaprotestować i podczas święcenia pokramów włożyli dwie tęczowe flagi. Na reakcje miejscowego proboszcza nie trzeba było długo czekać. Zdaniem świadków ksiądz podarł je a protestujących nazwał zboczeńcami i dewiantami. Potem siłą zmusił do opuszczenia kościoła! image


Podczas awantury ksiądz w przypływie szału nawet ukradł telefon protestującym po tym jak uprzednio został przez nich nagrywany. Oddał aparat dopiero po wezwaniu policji.  Sprawę wyjaśniają miejscowe organy ścigania.


Czy zachowanie księdza nie jest klasycznym przykładem szerzenia nienawiści i rasizmu?  Czy gorliwy przedstawiciel nauk Chrystusa mówiący niby wszem i wobec o potędze miłosierdzia nie powinien stronić od agresji i przemocy oraz potępiania bliźniego? Czy Ksiądz - który stosuje hejt jako "narzędzie miłości katolickiej" nie staje się przysłowiowym kołtunem pozbawionym Jezusa w swym sercu? ...i czy sam Jan Paweł II nie mówił o tym, że rasizm to grzech, który stanowi wielką zniewagę Boga?


„Jakoś to mnie nie dziwi. Pomiędzy kościołem w Płocku a NSDAP można postawić znak równości” albo ksiądz katolicki wyrzucający człowieka z kościoła nie jest przedstawiecielem kościoła chrystusowego – tylko sekty watykańskiej, wielkiej korporacji służacej samej sobie przez nabijanie w butelkę setek tysięcy ogłupiałych owieczek i baranów!” Tego typu komentarze w sieci można znaleźć w nawiązaniu do zdarzenia w Płocku. Oburzenie podirytowanych internautów jest coraz większe a sprawę chętnie nagłaśniają wszystkie media w Polsce. 


"Absolutnie głupia i zawistna szczujnia Klechy. I jeszcze głupszy protest parafian. Jedni i drudzy siebie warci"  ...bo i tego też typu komentarze pojawiają się w sieci. A jaka jest Twoja opinia? Czy świątynia stała się szczujnią księdza pozbawionego Jezusa w swoim sercu? ...Co powiedziałby dziś sam Jezus na widok "domu bożego" w Płocku? 


Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo