Zwycięzcy Eurowizji na festiwalu w Sopocie. Pocałunek na scenie i apel o wolność

Måneskin w Sopocie. fot. Twitter/Żaneta Gotowalska @gotowalska
Måneskin w Sopocie. fot. Twitter/Żaneta Gotowalska @gotowalska
Zespół Maneskin wystąpił podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021. Organizatorzy zaprosili zwycięzców Eurowizji 2021, o których zrobiło się głośno w całej Europie.

Maneskin to włoski zespół grający muzykę w stylu glam rock. W 2021 roku po wygraniu festiwalu w San Remo dostali prawa do reprezentowania Włoch na Eurowizji. Włoski zespół z utworem "Zitti e buoni" zwyciężył w 65. konkurs Eurowizji w Rotterdamie.

W skład zespołu wchodzą: charyzmatyczny wokalista Damiano David, gitarzyści Thomas Raggi i Victoria De Angelis, a także perkusista Ethan Torchio.

Włosi wystąpili w Oprze Leśnej w Sopocie podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021. Po energicznym występie frontman zespołu Damiano pocałował swojego kolegę Thomasa, podobnie jak to było po występie na Eurowizji, którą transmitowała TVP.

Po pocałunku Damiano powiedział, że każdy ma prawo być wolnym i być kim chce.

"Równe prawa dla społeczności LGBTQIA+. Uważamy, że każdy powinien mieć możliwość robienia tego bez obaw. Uważamy, że każdy powinien mieć całkowitą swobodę bycia kimkolwiek, do cholery, chce" - napisał zespół na Twitterze.


Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura