8 obserwujących
281 notek
457k odsłon
  554   0

Eurowizja 2021. Kiedy się odbędzie? Kto poprowadzi transmisję po zwolnieniu Artura Orzecha

Marek Sierocki i Olek Sikora skomentują Eurowizję 2021. fot. Youtube
Marek Sierocki i Olek Sikora skomentują Eurowizję 2021. fot. Youtube

Tegoroczny konkurs Eurowizji będzie wyjątkowy pod wieloma względami i nie chodzi tylko o pandemię koronawirusa. Duża zmiana nastąpi na stanowisku komentatora Eurowizji. W tym roku Telewizja Polska zdecydowała się na zatrudnienie dwóch osób.

Tegoroczną Eurowizję skomentują – Marek Sierocki i Olek Sikora.


Marek Sierocki i Olek Sikora skomentują Eurowizję 2021

Marek Sierocki to dziennikarz muzyczny, który debiutował jeszcze w latach 80. Kierował Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu czy redakcją rozrywki Telewizji Polskiej. Marek Sierocki najczęściej kojarzony jest z programem Teleexpress, w którym od ponad 30 lat pełni rolę eksperta. W marcu 2021 zastąpił Artura Orzecha w roli prowadzącego "Szansy na Sukces".

Olek Sikora swoją przygodę z mediami zaczął w 2011 roku. W pierwszych latach związany ze stacjami muzycznymi – Viva Polska i 4fun.tv. W latach 2015-2019 reporter portalu Plotek.pl. Od 2016 roku regularnie pojawiał się w programie Pytanie na Śniadanie jako ekspert od świata show-biznesu. Ostatnio można go kojarzyć z programu Dance Dance Dance czy 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Współprowadził Eurowizję Junior 2019, zakończoną sukcesem Viki Gabor.

Zobacz też: Orzech atakuje Kurskiego. Zapowiada, że i tak skomentuje "Eurowizję"

Eurowizja 2021: kiedy odbędzie się konkurs?

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w dniach 18, 20 i 22 maja w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Tegoroczny Konkurs odbędzie się z udziałem publiczności. Wszyscy widzowie przy wejściu do Ahoy Areny będą musieli okazać negatywny wynik testu na Covid-19, który ma nie więcej niż dobę.

Konkurs poprowadzą Chantal Janzen, Jan Smit i Edsilia Rombley oraz NikkieTutorials. Nie zmieni się ani slogan, ani projekt sceny autorstwa Floriana Wiedera. Zachowano również podział krajów na półfinały.. 26 zeszłorocznych uczestników potwierdziło udział w Eurowizji w Rotterdamie. Z udziału zrezygnowała Armenia, a Białoruś została zdyskwalifikowana.

Odświeżono logo Eurowizji 2021. Organizatorzy dali też możliwość występu z wgranymi chórkami.


Rafał Brzozowski odpiera krytykę

Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Eurowizji. Na scenie nie stanie Alicja Szemplińska, która rok temu wygrała casting, ale na Eurowizję nie pojechała z powodu pandemii COVID-19. Nie wszystkim spodobała się ta zmiana.

Gwiazda TVP jest pewna siebie. Choć piosenka spotkała się z falą krytyki, Brzozowski twierdzi, że może Polacy nie byli na nią gotowi, bo utwór ma trafiać również w zagraniczne gusta. Brzozowski przyznaje, że stworzony był na podstawie panujących na świecie trendów.


KJ


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura