Bruce Springsteen ma powody do dumy. Jego córka jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Bruce Springsteen ma powody do dumy. Jego córka jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Fot. Instagram/Jessica Springsteen
Bruce Springsteen ma powody do dumy. Jego córka jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Fot. Instagram/Jessica Springsteen
Igrzyska Olimpijskie w Tokio zbliżają się wielkimi krokami. Reprezentacje poszczególnych krajów w różnych dyscyplinach ujawniają, którzy zawodnicy będą walczyć o medale. Jedno z nazwisk - Jessica Springsteen - wzbudziło niemałe poruszenie nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Jessica Springsteen to 29-letnia zawodniczka uprawiająca jeździectwo. Władze tamtejszego związku zdecydowały, że dołączy ona do bardziej doświadczonych kolegów i będzie reprezentować Stany Zjednoczone w tej dyscyplinie.

Bruce Springsteen ma powody do dumy. Jego córka jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Zbieżność nazwisk nie jest tu przypadkowa. Jessica to córka Bruce’a Springsteena, uważanego w USA za jednego z najwybitniejszych żyjących wokalistów. Jej matka również jest cenioną artystką - to Patti Scialfa, wokalistka i autorka tekstów.

Springsteen w ciągu trwającej ponad 50 lat kariery sprzedał już 60 mln płyt w USA i 150 w innych krajach świata. W Polsce najbardziej znany jest z utworu „Streets of Philadelphia”, za który dostał w 1994 roku Oscara, a rok później - Grammy.

Polecamy:

Jessica Springsteen jedzie na olimpiadę. Amerykanka powalczy o medal w jeździectwie

Jessica Springsteen jest na najlepszej drodze, by wkrótce zadebiutować na Igrzyskach Olimpijskich. Jej partnerami z drużyny będą doświadczeni Kent Farrington (40 lat), McLain Ward (45 lat) oraz Laura Kraut (55 lat). W Tokio wystąpią na igrzyskach po raz siódmy. 

Springsteen jest notowana na trzecim miejscu, za doświadczonymi Ward oraz Kraut. Będzie dosiadać 12-letniego rumaka Don Juana van de Donkhoeve’a.

Jessica Springsteen jedzie na olimpiadę. Rywalizacja rozpocznie się w sierpniu

Rywalizacja w skokach przez przeszkody - najważniejszej konkurencji jeździeckiej, rozpocznie się 3 sierpnia. Za wyniki amerykańskiej ekipy odpowiadają Robert Ridland oraz Lizzy Chesson.

- Jestem przekonana, że wyselekcjonowana grupa jeźdźców, którą wysyłamy do Tokio jest obecnie w najwyższej formie, że jej szczyt właśnie nadchodzi - powiedział Ridland.

MD

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport