Kamerzysta oskarżony za znęcanie się nad niepełnosprawnym

Piqsels
Piqsels
Łukasz W., youtuber znany pod pseudonimami Kamerzysta i Kamuś został oskarżony za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny. Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu i dwóm innym osobom, informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Kamerzysta wraz z dwiema innymi osobami znęcali się wspólnie nad 18-letnim chłopakiem, który w filmikach Kamerzysty je ziemie, tapla się w błocie, następnie półnagi wchodzi do sklepu, czy nawet zjada kocie odchody.

Kamerzysta oskarżony

Według ustaleń śledczych do znęcania się nad niepełnosprawnym przez Kamerzystę i dwie inne osoby - kobietę i mężczyznę - doszło 26 marca 2021 r. w Szczecinie.

Wymienione osoby nakłaniały pokrzywdzonego do wykonywania czynności mających na celu poniżenie i upokorzenie go. Materiał filmowy przedstawiający niepełnosprawnego 18-latka został opublikowany w internecie 9 kwietnia 2021 r. przez jednego z mężczyzn.

O akcie oskarżenia przeciwko Kamerzyście i dwóm innym osobom, który został przesłany do sądu przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Zachód poinformowała dziś rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek.

Zobacz także:

Grozi im do 8 lat więzienia

Kobiecie i dwóm mężczyznom został przedstawiony zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu. W związku z popełnionym czynem, patostreamerom grozi od 6 mies. do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Ewa Obarek przekazała, że oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Kobieta, która uczestniczyła w tworzeniu patotreści była już wcześniej karana sądownie.

Wobec jednego z mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy, podejrzana kobieta przebywa pod nadzorem policji i wydano jej zakaz komunikowania się z określonymi osobami i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Ponadto ma zakaz opuszczania kraju.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie