Bogna Janke nowym ministrem w Kancelarii Prezydenta

Bogna Janke, fot. archiwum prywatne
Bogna Janke, fot. archiwum prywatne
Zmiany personalne w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Jednym z sekretarzy stanu zostanie Bogna Janke, była szefowa Salon24.pl - poinformował na Twitterze Cezary Gmyz.

Krzysztof Szczerski otrzymał nominację na funkcję ambasadora, stałego przedstawiciela RP przy ONZ. Zastąpi go Jakub Kumoch, który pokieruje Biurem Polityki Międzynarodowej.

Nowe stanowisko jako prezydencki minister obejmie Bogna Janke. Będzie się zajmować dialogiem społecznym w  Biurze Dialogu i Korespondencji.

Uroczystość wręczenia nominacji ministrom w Kancelarii Prezydenta odbędzie się we wtorek o godz. 15.00.


W związku z nominacją żony z działalnością w branży PR pożegnał się Igor Janke, również były szef Salon24.


Kim jest Bogna Janke

Urodziła się 9 lipca 1973 r. w Białymstoku, wychowała w Olsztynie, a w 1997 r. ukończyła studia magisterskie na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Jest absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1998 r. pracowała jako dziennikarka i reporterka, m. in. w Polskiej Agencji Prasowej i TVN24. Jako przedsiębiorca wydawała własne media – lokalny tygodnik „Gazeta Południa” ukazujący się na terenie powiatu piaseczyńskiego, a od 2006 do 2021 r. ogólnopolski portal blogowy SALON24.

Była wolontariuszem Fundacji Świętego Mikołaja w projekcie „Mama w pracy”, a następnie fundatorem i prezesem Fundacji Warszawskie Szpitale Polowe, której celem było stworzenie ekspozycji upamiętniającej szpitale polowe z Powstania Warszawskiego. Stworzyła serwis internetowy www.szpitale1944.pl. Jest honorowym dawcą krwi.

Interesuje się mediami, polityką i historią. Lubi podróżować z plecakiem. Uprawia sport – wędruje, jeździ na nartach, trenowała krav magę. Weszła na jeden ze szczytów Korony Ziemi – Kilimandżaro. Jest mężatką, ma dwóch synów. Mieszka w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie.

ja

Lubię to! Skomentuj180 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka