Biedronka otworzy sklepy w niedzielę. Jako kolejny sklep obchodzi zakaz handlu

Przemysław Czopor, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons
Przemysław Czopor, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons
Biedronka testuje usługi pocztowej. Jednym ze sklepów otwartych w niedziele będzie Biedronka przy ul. Skoroszewskiej 5B w warszawskim Ursusie. To kolejny sklep, który w ten sposób obchodzi zakaz handlu.

Biedronka otwarta w niedziele

Do tej pory Biedronki otwarte w niedziele można było oglądać jedynie w budynkach dworca. Sieć zdecydowała się jednak na większy krok i otworzyć w ramach sklepu placówki pocztowe.

- Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Uruchomienie testu jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym. Decyzje dotyczące ewentualnego rozwoju i finalnego kształtu tej usługi podejmiemy po analizie wyników pilotażu - tłumaczy Biuro Prasowe Biedronki.

Oprócz wspomnianych sklepów w budynkach dworca i sklepu w Ursusie, Biedronki, które prowadzą handel w niedziele znaleźć można jeszcze w dwóch miejscach. Mowa o franczyzowej Biedronce w w Różyńcu na Śląsku oraz w miejscowości Dobrzyca niedaleko Kalisza.

Zobacz także:

Współpraca z Pocztą Polską

Poczta Polska w rozmowie z portalem WIadomości Handlowe zdradziła, że razem z siecią Biedronka prowadzą pilotażową usługę odbioru przesyłek pocztowych.

- Poczta Polska konsekwentnie rozbudowuje sieć „Odbiór w Punkcie”, do której oprócz kilku tysięcy własnych placówek pocztowych, automatów pocztowych, należą także punkty odbioru przesyłek w znanych sieciach partnerskich. Spółka, realizując kierunki strategiczne w zakresie usług kurierskich i paczkowych, przyspiesza ekspansję w tym obszarze i rozszerza współpracę z właścicielem sieci sklepów Biedronka - zdradziła w rozmowie z portalem Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej i dodała, że testy odbioru przesyłek w ramach sieci „Odbiór w Punkcie” to kontynuacja współpracy podjętej z Biedronką już wcześniej.

- Od ponad 2 lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, zlokalizowanych w sklepach Biedronka. Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów - tłumaczy.

Biedronka dołącza do Żabek, Kauflandów i innych

Dzięki usługom pocztowym świadczonym klientom wybór sklepów mogących prowadzić handel w niedziele, jest znacznie większy.

Pomysł prowadzenia placówek pocztowych w sklepach wywołuje niezadowolenie po stronie inicjatorów ustawy jak i związkowców. Ostatnią dużą siecią sklepów, która zdecydowała się na handel w niedzielę, był Kaufland.

- Postępowanie firmy Kaufland to lekceważenie państwa polskiego oraz parlamentu jako ustawodawcy. Na takie działania w Niemczech Kaufland by sobie nie pozwolił - denerwuje się Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu, Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność" w rozmowie z portalem.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj123 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka