Gosia Andrzejewicz, Ina i Mandaryna jak polskie t.A.T.u. Nowy hymn Strajku Kobiet?

YouTube/HAH Records
YouTube/HAH Records
Na YouTubie pojawiła się wczoraj nowa piosenka polskiego Sugababes - Gosia Andrzejewicz, Ina i Mandaryna w nowej piosence z melodią kultowego t.A.T.u. obiecują Polkom, że żadna nie będzie szła sama.

Polskie Sugababes - Gosia Andrzejewicz, Ina i Mandaryna

Emocje po strajku kobiet zdążyły już nieco opaść, jednak gniew milionów Polek znów został podsycony przez najnowszą piosenkę Gosi Andrzejewicz, Iny i Mandaryny. 

"Nie będziesz szła sama" - śpiewa kobiece trio. Do piosenki dołączono także klip - zmontowane sceny ze Strajku Kobiet z dumnie kroczącymi razem piosenkarkami.

Całość - piosenka i teledysk mają bardzo mocny wydźwięk - jest to sprzeciw ograniczaniu wolności przez państwo.

– To, co dzieje się w Polsce, przekracza wszelkie granice przyzwoitości. To nasz artystyczny manifest w tej sprawie. Nikt nie może nas zmusić do tego, żebyśmy żyli tak, jak ktoś to wyreżyseruje – tłumaczyła w rozmowie z Plejadą Mandaryna, zaznaczając jednocześnie, że będzie się temu złu przeciwstawiać.

Zobacz także:

Nowy hymn Strajku Kobiet?

Czy piosenka okaże się nowym hymnem Strajku Kobiet? Możliwe. Nowy klip ma już 33 301 wyświetleń, a komentarze i reakcje są raczej pozytywne. Problem polega jedynie na tym, że od protestu minął niemal rok - kobiety wyszły na ulicę w październiku ubiegłego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że skandowane wtedy hasła nie zdezaktualizowały się.

Zobacz klip:


WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura