Najman i Słowik na MMA-VIP 4 w Wieluniu. Politycy PiS i PO mówią jednym głosem

Marcin Najman. Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ
Marcin Najman. Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ
Na początku marca w Wieluniu odbędzie się gala MMA-VIP 4. Marcin Najman organizuje ją we współpracy z byłym gangsterem, szefem mafii pruszkowskiej, Andrzejem Słowikiem Zielińskim. Pomysł krytykują zarówno politycy PiS, jak i PO.

Słowik z Pruszkowa bossem gali MMA-VIP 4

Odkąd okazało się, że „bossem” gali MMA-VIP 4 ma być Słowik z Pruszkowa, impreza budzi coraz większe emocje i kontrowersje. Z goszczenia imprezy wycofały się Kielce – początkowo gala miała się odbyć 25 lutego w w tym właśnie mieście.

Polecamy:

Jastrzębowski: Słowik i dziennikarski pomiar patologii

Marcin Najman traci sponsorów i partnerów przez "Słowika". To koniec MMA VIP?

Odkąd Marcin Najman jako „bossa” federacji przedstawił byłego szefa mafii pruszkowskiej Andrzeja Zielińskiego, czyli Słowika, sprawy zaczęły się komplikować. Sam Najman podkręcał jeszcze atmosferę – Zieliński pojawił się na scenie w dziwnej masce, przy dźwiękach muzyki z „Ojca Chrzestnego”.

Wieluń ugości Najmana i Słowika

Współpracę Najmana i Słowika ostro skrytykował nie tylko dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Znany redaktor nawołuje do bojkotu imprezy zarówno prezydentów miast, jak i sponsorów.

Najman uważa, że Słowik do dobry wybór. – Ja się zastanawiam cały czas nad jednym: czy człowiek, który wrócił z więzienia, nie może dostać drugiej szansy? – mówił w Radio Zet.

Gościny gali MMA-VIP 4 zdecydował się udzielić Wieluń. Impreza ma się odbyć w tamtejszej hali widowiskowo-sportowej. Burmistrz Paweł Okrasa mówi, że miasto ma na tym zarobić 10 tys. złotych. - Po odbyciu kary każdy ma prawo wrócić do społeczeństwa – stwierdził samorządowiec na łamach łódzkiego oddziału "Gazety Wyborczej".

Lichocka i Joński jednym głosem przeciw Słowikowi

Decyzję włodarza Wielunia jednym głosem skrytykowali Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości i Dariusz Joński z Platformy Obywatelskiej.

„Panie burmistrzu jeszcze jest czas się wycofać! Mieszkańcy Wielunia nie chcą imprezy organizowanej we współpracy z jednym z byłych szefów "mafii pruszkowskiej". Czekam na Pana reakcje!” - napisał na Twitterze Dariusz Joński.


„Jestem posłem z okręgu sieradzkiego, obejmującego także Wieluń. Apeluję do burmistrza Wielunia Pawła Okrasy o podjęcie działań uniemożliwiających organizację tego kompromitującego miasto wydarzenia. Niech dawny "Pruszków" trzyma się od Wielunia z daleka” - w podobnym tonie wypowiedziała się Joanna Lichocka.


Burmistrz Wielunia pytany o krytyczne głosy odpowiada: „Uważam, że kontrowersje wokół tej imprezy to jak burza w szklance wody. Mam wrażenie, że Najman i Stanowski specjalnie ją nakręcają i mają wspólny cel: wywołanie zainteresowania”.

KW

Czytaj dalej:

"Słowik" gwiazdą u Marcina Najmana. Śpiewak ostro: Bóg mamony rozwalił nam Polskę

Najman współpracuje z dawnym szefem mafii pruszkowskiej. Gangster włodarzem MMA VIP

Thermomix versus Lidlomix. Decyzja sądu ucieszy wielu klientów

Miliony tańczyły do jego utworów. Legendarny Meat Loaf nie żyje, rodzina potwierdza

Antonina Girycz–Dzienisiewicz nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości