Apple wprowadza emoji mężczyzny w ciąży

źródło: Emojipedia Blog
źródło: Emojipedia Blog
Najnowsza aktualizacja systemu w iPhonach wprowadza nową emoji – mężczyznę w ciąży. Dodano także inne nieokreślone płciowo ikony.

Według "Wall Street Journal", Apple w połowie marca wprowadziło aktualizację do iPhonów, w której dodane zostały nowe ikony emoji. Jedną z nich jest mężczyzna w ciąży. Wprowadzono też 35 innych ikon, przedstawiających nieokreślone płciowo postacie.

Niektórzy użytkownicy mieli możliwość zobaczenia ich już w styczniu, kiedy Apple testowo wprowadził opcjonalną aktualizację systemu. Obecnie jest to podstawowy "feature" iOS'a w wersji 15.4

Fala krytyki

Decyzja o wprowadzeniu nowych emoji spotkała się z falą krytyki i kpin ze strony konserwatystów. Greg Gutfield z Fox News zażartował, że grafiki te są krokiem w stronę akceptacji mężczyzn z "brzuchem piwnym".

— Tak, dzięki Bogu, w końcu jest. Najnowsza aktualizacja iPhonów wprowadziła emoji z brzuchem piwnym – powiedział Gutfield.

— To nowe emoji ma też pięć różnych odcieni skóry, więc ktoś z ogromnym brzuchem piwnym może być w dowolnym kolorze — żartował dziennikarz.


RB


Zobacz: 

Rosja straciła wart fortunę śmigłowiec. Zabójczy pocisk z broni za 100 dolarów

"Polacy zdają egzamin z człowieczeństwa, pomagając uchodźcom z Ukrainy"

Zełenski ostrzega Macrona, który chce negocjacji Rosji z Ukrainą. "On musi to zrozumieć"

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie