Angelina Jolie przyjechała do Lwowa. Spotkała się z dziećmi

Angelina Jolie z dziećmi, fot. Twitter/Lviv Oblast Governor Maksym Kozytsky
Angelina Jolie z dziećmi, fot. Twitter/Lviv Oblast Governor Maksym Kozytsky
Angelina Jolie spotkała się z dziećmi we Lwowie. Znana hollywoodzka aktorka przyjechała na Ukrainę, by organizować pomoc dla mieszkańców. Od lat jest ambasadorem dobrej woli UNHCR.

Spotkała się z sierotami

Angelina Jolie spotkała się z dziećmi i wolontariuszami w obwodzie lwowskim. Odwiedziła ranne dzieci ewakuowane z obwodu donieckiego oraz sieroty. Spotkała się również z wolontariuszami, którzy udzielają pomocy medycznej i psychologicznej ukraińskim uchodźcom.

Aktorka musiała uciekać

Aktorka przeżyła też chwile grozy, kiedy musiała biec w poszukiwaniu schronienia z powodu zagrożenia rakietowego.

Odwiedziła lwowską kawiarnię

Wcześniej aktorka została przyłapana w jednej z kawiarni. Nagranie z Angeliną Jolie zamieściła dziennikarka Maia Pidhorodecka na Facebooku:

Angelina Jolie w Polsce

Wczoraj aktorka przyleciała do Polski, gdzie zatrzymała się w jednym z hoteli. To była jej druga wizyta w Polsce. W 2011 r. odwiedziła obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Aktorka w szpitalu we Włoszech

Jak donoszą media, pod koniec marca hollywoodzka aktorka złożyła niespodziewaną wizytę w szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie, gdzie zapoznała się z rodziną Artema, chorego na raka chłopca z Czerniowiec.

W wydanym komunikacie watykański szpital przytoczył słowa Jolie: "Modlę się o koniec wojny. To jedyny sposób, by zatrzymać cierpienia i ucieczkę ze stref konfliktu".

- To straszne zobaczyć dzieci, które płacą cenę za ten konflikt życiem, zniszczonym zdrowiem i traumami - mówiła aktorka.

Angelina Jolie jest od lat angażuje się w działalność humanitarną,  szczególnie w pomoc uchodźcom w ramach ONZ. Gwiazda od początku wojny wspierała Ukrainę i apelowała do świata o pomoc dla uchodźców.

ja

Papież zmusza Ukraińców do pojednania z Rosjanami? Gościem Sławomira Jastrzębowskiego jest Monika Białkowska, autorka książki "Nawet jeśli umrę w drodze. Twarzą w twarz z uchodźcami". Oglądaj: 


Czytaj także:


Czytaj także:

Dostarczanie broni na Ukrainę - polski rząd złożył Niemcom propozycję. Scholz milczy

Tajemnicze samobójstwa rosyjskich biznesmenów. Niektórych z nich znaleziono z rodzinami

Co to jest Lend-Lease? Jak Amerykanie pomogą Ukrainie

 Nie żyje „Duch z Kijowa” - pilot, który zestrzelił 40 rosyjskich samolotów


Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka