6 obserwujących
222 notki
124k odsłony
418 odsłon

Szykuje się nowy pilotaż

Wykop Skomentuj18

"Nawet w najdłuższej drodze ważny jest ten pierwszy krok. W obszarze innowacji i nowych technologii Polska robi już jednak kolejny. Tym razem memorandum o współpracy podpisały w Tel Awiwie podczas Polsko-Izraelskiego Forum Gospodarczego: BGK (polski bank rozwoju), StartUp Nation Central (organizacja pozarządowa, specjalizująca się w rozwoju izraelskiego ekosystemu innowacji), CREATORS IDEAtion Lab (laboratorium innowacji, które tworzy mosty pomiędzy światem korporacji a młodym biznesem). "

http://biznes.interia.pl/raport/polska_izrael/news/polska-i-izrael-beda-rozwijac-wspolnie-start-upy,2575190,8651

Pilotaż ma trwać 9 miesięcy i może to dostatecznie dużo czasu, by znowu sfinansować jakieś dziwne projekty. Widać, że na każdym polu "współpraca" zacieśnia się i będziemy płacić na start-upy, z których może coś wyniknąć lub nie.
Ciekawe w jaki sposób będzie odbywać się selekcja podmiotów, kto dostąpi zaszczytu, kto wpadnie na ciekawe pomysły, a kto je zrealizuje i sprzeda z zyskiem. Połączy się prywatny kapitał z publicznym, a przy okazji Polska będzie bramą, jak zaznaczono w artykule do UE dla wielu izraelskich firm, z kolei Polacy podobno będę mieli szansę zaistnieć w USA. Ciekawe. 
Po 15 start-upów z każdej strony, a  start ma nastąpić już pod koniec  lipca. To się nazywa szybkość.


Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka