1 obserwujący
56 notek
43k odsłony
176 odsłon

W ewolucji ułożenia nie są powtórzone.

Wykop Skomentuj8

Odkrycie ruchu światła.

Przesłanka: Radzę porzucić marzenia o kosmolotach i dużych prędkościach podróży międzygwiezdnych. To temat dobry dla marzycieli i autorów science fiction, którzy są najczęściej ignorantami w dziedzinie fizyki. - Wacław Kopacka

Od zarania dziejów światło służyło do widzenia, obserwacji, poznawania zmian, dostrzegania ruchu. Dziś własność światła zwana prędkością czyni porządek w fizyce inżynierii mobilności. Ten wpływ z natury będzie przenikał do kultury, z fizyki do polityki. Odkrycia dla metody technologii i techniki kosmolotu z napędem przemieszczającym człowieka w przestrzeni kosmicznej szybciej od prędkości światła nie będzie.  Nawet jeżeli coś dzieje się ruchem szybszym od światła, to i tak tego nie dostrzeżemy, ani okiem wokoło siebie, ani szkiełkiem powiększającym małe, ani teleskopem przybliżającym odległe. Zatem opowieści o tym, co możliwe dla inwestora, jako szybsze od światła to tylko sztuka, rozrywka, idea na manowcach, zabawka. Rynek niespełnionej idei. Ułożenie myśli, nie ma w naturze ułożenia z energii.

Historia przyszła ziemskiej cywilizacji planetarnej to przegrupowanie ideoizmów do wyroczni ruchu światła. Ułożenie infrastruktury i władzy panowania nad przyrodą na tej Ziemi zależne do dysponowania środkami mobilności technicznej o szybkości mniejszej od prędkości światła. Koniec historii ruchu człowieka mobilnego jest na granicy c=~300 000 km/s przemieszczania się wzajemnego spełniania zmian pola elektrycznego i magnetycznego. Pozostaje zanurzanie się umysłów w kolorowej qubitarnej przestrzeni cyfrowej.

Zatem rzucam marzeniem dalej, niż położenie talerza z jedzeniem, a zabawkę umieszczę sobie pod poduszką.

Notatki z przełomu wieków:
Logodygmat - nie ma odkryć poza domeną wszech jedności. Idea i miara paradygmatu pochodzi z logodygmatu. * Nie ma widzenia bez rozróżnienia. * Ufizycznienia nie zmieniają determinizmu geometrycznego. * Czym jest idea bez miary? * W przyrodzie są tylko dźwięki, nie ma w naturze muzyki. * Poezja jest fizyką bez matematyki. * Nie ma takiej polityki, która byłaby silniejsza od fizyki. * W polityce tylko pogoda czyni spontaniczność, bo taki mamy klimat. *  Marketing demokracji to sztuka prezentacji listka figowego. * Polityk bez rysunku jest jak wizjoner po trunku. * Gospodarka statystyczna nie jest humanistyczna. * Jądro planety stygnie, Ziemia się zapada, rośnie w siłę natury globalna zagłada. * Ziemia jest granicą, której inteligencja nie przekroczy - Księżyc jest granicą Ziemi. * Jak tylko będzie kasa to lecimy dalej - na Marsa. * Tylko inteligencja wybiera kierunek, a wszystko inne przemieszcza się według praw natury. * Księżyc nazbyt daleko, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nazbyt ciężka, Mars bez zysku. * Gdy kosmolog pozna ruch zwany Wszechświatem, to uzna, że to co zaistniało fizycznie, stało się logicznie. * Umieć opisać ruch zwany Wszechświatem, hipotez zatem nie czynić. * Najdalej na Ziemi można dojść tylko do tego samego miejsca. * Światło prawdę niesie w laboratorium i w niebiesie. * Więcej światła w światłowodach! * Tylko wówczas człowiek opuści "jaskinię Platona", gdy na skrzydłach światła wolności grawitację pokona. * Światło przemienia ruch w myśl, a myśl przemienia ruch w czyn. * Nie jest możliwe wymyślenie fizyki rzeczy niemożliwych. * Jaka idea, taki silnik, a każdy silnik ma swojego inwestora. * Jakie oddziaływanie na materię, taki pomysł na patent. * Tylko to co jest tym samym oddziałuje ze sobą. * Pierwszy nadaje ton idei i jej narracji albo go straci, gdy nie nadąży na ścieżce innowacji.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie