Ułożenia
Muzyka to już nie tylko dźwięki i jeszcze nie słowa.
1 obserwujący
59 notek
33k odsłony
292 odsłony

Chińska blokada cieśniny Ormuz - SpaceX leci na Marsa

Wykop Skomentuj18

Chiny napędzane irańską ropą.

Przesłanka: "Na terenie Iranu znajdują się czwarte co do wielkości złoża ropy naftowej. W 2018 r. wynosiły 157 miliardów baryłek, natomiast w listopadzie b.r. prezydent Hasan Rowhani ogłosił, że odkryto kolejne złoża w ilości 53 mld baryłek. Jednak to nie koniec. Niezwykle istotną sprawą jest kontrola przez Iran ujścia Morza Arabskiego, czyli cieśniny Ormuz. To w tym miejscu przepływa większość tankowców z ropą wydobywaną na Bliskim Wschodzie i wszystkie z rejonu Zatoki Perskiej, czyli 40% światowego transportu ropy drogą morską. Blokada tego regionu wywoła drastyczny wzrost cen paliw i innych produktów. To sprawi, że giełdy maklerskie, a za nimi światowa gospodarka zatrzęsą się w posadach. Końcowy efekt będzie fatalny dla wszystkich mieszkańców kuli ziemskiej. To kryzys gospodarczy może stanowić bezpośrednią przyczynę wybuchu światowego konfliktu zbrojnego." - "Odwet Iranu jest coraz bliższy" - Łukasz Maksymilian.

Wiadomość z przyszłości:
Chiny nawiązały kontrakt stulecia z Iranem. Przedmiotem umowy jest udzielnie Iranowi wyłączności na dostawę ropy do Chin. Jednocześnie Chiny zaoferowały na światowym rynku, aby nikt nie kupował ropy od Iranu i w zamian obniżą cenę metali ziem rzadkich. Warunki chińskie dotyczą krajów producentów wykorzystujących te metale oraz w powiązaniu z krajami, w których sprzedawane są produkty zawierające te "chińskie" metale. Chiny będą płacić Iranowi za ropę w yuanach. Iran zobowiązał się do nienaruszania ruchu morskiego. Dla Polski oznacza to, że jeżeli będą do nas sprowadzane produkty, w których wykorzystano metale ziem rzadkich z Chin, to nie możemy kupić irańskiej ropy, ponieważ nie zostanie nam sprzedana bez zgody Chin. Jak informuje ministerstwo rozwoju Chiny podejmą się zagospodarowania pustyni Gobi i Takla Makan.

Mamy wielu naukowców i inżynierów, uruchomimy wiele projektów, zamienimy pustynie w startup zielone innowacje - opowiadają wizje studenci uniwersytetu w Pekinie...

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie