1 obserwujący
48 notek
43k odsłony
216 odsłon

Ruch zwany Wszechświatem - galeria sztuki z teologii i nauki

Współcześnie uznawany model powstania i ekspansji czasoprzestrzeni
Współcześnie uznawany model powstania i ekspansji czasoprzestrzeni
Wykop Skomentuj12

Matematyczne zasady filozofii ufizycznienia.

Sztuka to fizyka bez matematyki.

Przesłanka: Kosmologia - "Bóg stworzył materialny punkt, od którego świat wziął swój początek. Od owego punktu ekspansywnie rozchodziło się światło, porywając za sobą materię i tworząc w ten sposób kulę." - Robert Grosseteste

W tym ułożeniu podany opis Grosseteste zawiera wybrane, ogólne, ufizycznienia Wszechświata: punkt, czas, ruch, światło i materię.

Wybierzmy zatem szczególne ufizycznienie określone jako 6 stopni swobody zobrazowanych jako układ współrzędnych o osiach prostopadłuch do siebie przyjmując, że nie ma wartości ujemnych, zatem niech będzie dany układ symetryczny o trzech półosiach SU(3) pomnożony przez 2:

Uprzestrzenienie P: 2 x SU(3)

image

Wzdłuż osi przemieszcza się czoło rozszerzającego się wszechświata z szybkością v w czasie T. Niech szybkość Wielkiego Wybuchu na każdej osi będzie taka sama, a zamiast osi x, y, z,  trzy osie czasu, czyli inaczej niż tu:

image


Na każdej osi czasu zadane są wartości jednostkowe, np., 1 dzień. Taki wybór. Zatem mamy uczasowienie rozszerzenia do:

Uczasowienie T: 2 x SU(3) x T

Zamieńmy światło Grosseteste  na fotony oraz anihiację oraz kreację materii i antymaterii (cząstki i antycząstki). Materia związana jest z wirtualną antymaterią.

image

Elektron i pozyton czynią fotony.

Ucząstkowienie C:  2 x SU(3) x T x C

I tak układa się formuła punktu CPT, w którym fotony przemieniają się w cząstki. Dodajmy uwarunkowanie 1 dzień = 1000 lat, i 7 jednostek uczasowienia. Formuła przyjmuje miarę:

2 x 1000 x 1000 x 1000  x 7 = 14 000 000 000 lat.

To jednak wymaga, aby związek energii z czasem był stały w każdym kierunku, ΔE*ΔT = constans.

Ile zatem wynosi wspomniana powyżej szybkość v?

***

Modyfikacja formuły CPT (21.01.2020):

symetria uprzesterzenienia SU(3), symetria ucząstkowienia SU(2), symetria uczasowienia SU(1)

SU(3) x SU(2) x SU(1)

czyli wszystko jednocześnie - trzy kierunki, dwie materializacje, jeden rytm czasu

punkt materialno czasowego ruchu gęstości zmian kwantowych

Takie ujęcie opisu jak "stworzenie punktu materialnego, od którego świat wziął swój początek", dotyczy tego świata (wszechświata), co nie wskazuje, że z nastąpiło niczego. Wody nie ubywa i nie przybywa w ruchu falowym, a jest różnica na brzegu, w przypadku płaskiej powierzchni i falowej. Fala jest zmianą materialną zwaną ruchem. Jednak taki punkt musiałby być "pępkiem". Archeologiczną pozostałością aktu startup, czyli złamanie symetrii, która sprawia, jak w wybranym ułożeniu, stowarzyszenie, wspólne ułożenie i rozdzielenie, materii z wirtualną antymaterią.

Założenie:

Uprzestrzenienie i uczasowienie zawarte jest w ufizycznieniu constans (brak zdefiniowania dookreślenia sensu fizycznego) i zmianie ulega ucząstkowienie (elektrony, pozytony fotony).

Jeżeli uczastkowienie byłoby zawarte w ufizycznieniu constans to powinny ulegać zmianie uprzestrzennienie i/lub uczasowienie. Czyli w nierozróżnialnych stanach ucząstkowienia (constans) powinno coś się dziać z przestrzenią i/lub czasem.

Ułożenie w notce polega na majsterkowaniu rozszerzaniem się "kuli czasu" i dopiero wprowadzenie szybkości generuje kulę przestrzenną. To daje pewną wygodę w sztuce, polegającą na zawarciu w kuli czasowej form energii. Stąd punkt jako minimum ułożenia ΔE*ΔT.

Kalkulator wyboru skali uczasowienia : 1 dzień jak 1000 lat jak 2 mld lat.


Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie