Ułożenia
Muzyka to już nie tylko dźwięki i jeszcze nie słowa.
1 obserwujący
41 notek
37k odsłon
36 odsłon

Czas geometryczny - szybkość zmian form energii

Wykop Skomentuj

Matematyczne zasady filozofii ufizycznienia

Maksymalna szybkość w ruchu bezwładnym.

Przesłanka: Masa przemieszcza się stałą szybkością ruchem bezwładnym.


Czas kulisty, próba szkicu:

W tym ułożeniu wykorzystany jest kształt geometryczny kuli do majsterkowania czasem

image

W powyższej prezentacji przyjęto wartość promienia R. Obliczenie krotności objętości i powierzchni kuli są zaokrąglone do wartości całkowitych. W objętości i na powierzchni kuli zachodzą zjawiska fizyczne. Można by ich efekt "kulisty" skwantować na różne sposoby poprzez zadanie wybranych zmian dla i = 1...n:

1. promień Ri,

2. objętość Vi,

3. pole powierzchni Si.

Zatem trzy ułożenia, w których zjawiska tak zachodzą, że zachodzi jedno z powyższych uwarunkowań. Na przykład:  Wielki Wybuch rozszerzał się tak szybko, że co przyjętą jednostkę czasu promień wzrasta według ułożenia:

Ri = R1...n, R1 = 1, R2 = 1 + 1, R3 = 1 + 1 +1 ...

i podobnie, lub rozszerzał się tak, że nie promień, ale objętość wrastała według skali Vi = V1...n, albo, ani promień i objętość, tylko rozszerzał się tak, że powierzchnia kuli wrastała o wartość początkową, Si = S1...Sn.

Wzory na objętość V i pole powierzchni S to funkcje zależne od R. Zatem czas geometryczny zjawisk zmian form energii zachodzących w kuli wyznaczony jest przez wybór geometrii.

Eksperyment:
Zmierzono objętość ciała stosownej statystycznie grupy n-osób w wieku od 1 roku do 60 lat. Otrzymną objętość przyjęto dla objętości kuli. Jak objętość takiej kuli wzrasta dla n = rok/lata => ri = 1 ... 60? Czy tak jakby podwajał się promień kuli, czy może objętość kuli, lub może powierzchnia kuli, albo inny związek?

Za funkcję reprezentującą zmiany R, lub V, lub S, można by przyjąć, np., ciąg Fibonacciego od wartości jeden: 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55...  (czasem wspomina się o nim w kontekście ułożeń w naturze, przyrodzie).

image

Maksymalna szybkość masy w ruchu bezwładnym ma wartość prędkości światła.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale