1 obserwujący
48 notek
43k odsłony
84 odsłony

Prezydent RP 2020 - ufizycznienia wyborcze

Wykop Skomentuj2

Relacje spełnienia

Przesłanka: Wybory pięcioprzymiotnikowe

Wyborca przenosi w czasoprzestrzeni kartę do głosowania wyborczego od stolika komisji wyborczej do urny wyborczej czyniąc na karcie tajnie ingerencję poprzez oznaczenie we wskazanym miejscu znakiem [ X ].

Komisja (sprawdzenie osoby wg spisu wyborców, wydanie karty do głosowania) - Wyborca (przeniesienie 1 - karty od komisji na stolik za parawanem, oznaczenie wyboru kandydata na karcie znakiem X, przeniesienie 2 - wrzucenie karty wyborczej do urny).

W istocie Rzeczypospolitej kluczowe są sposoby przeniesienia karty wyborczej do wyborcy i od wyborcy.

Przykład:

A: Do wyborcy: Pocztą wysłane karty do głosowania wg listy wyborców.

B: Od wyborcy: Oddanie głosu do urny w kopercie zwrotnej, jak listu do skrzynki pocztowej (w tym przez wolontariat pomagający w dostarczeniu pożywienia, lekarstw). Urna w terenie, pod namiotem na boisku, na placu, na rynku, bez komisji z urzędu. Przy urnie wyborczej pod namiotem tylko Pełnomocnicy Komitetów Wyborczych.

Przykład oparty jest na założeniu możliwości wykonania fizycznego dostarczenia przesyłki pocztowej oraz dostarczenia głosu wyborczego do urny nie tylko osobiście przez wyborcę.

Ułożenie A jest bliskie czynności zamkniętej. Przesyłka pocztowa skierowana do osoby (wyborcy) wg listy wyborców.  Ułożenie B składa się z kilku działań: urna na terenie otwartym, nie w lokalu, nie w obiekcie, urna pod namiotem, urna udostępniona do otrzymania kart wyborczych (głosów) bez obecności przy niej komisji wyborczej z urzędu, zlecenie organizacjom pozarządowym pomocy wyborczej przez wolontariat, itd.

Należy zatem wykazać, że wszystkie innowacyjne ułożenia fizyczne przeniesienia karty głosowania wyborczego od komisji do wyborcy i od wyborcy do urny, inne niż tradycyjne, jak w lokalu wyborczym, nie spełniają wymagań demokracji  w konfrontacji z przeciwdziałaniem pandemii. Nie ma takiej polityki, która byłaby silniejsza od fizyki.

Ai...n - wykaz N możliwości dostarczenia do wyborcy,

Bj...m - wykaz N możliwości dostarczenia od wyborcy.

Żadne wybrane Ai, zgodne z wybranym Bj, nie zaakceptują medycy, Sanepid.

Wykaz AB określałby metody wyborcze. Wówczas można by wskazać, że w określonym przypadku nie można zastosować danej metody AiBj oraz żadnej metody.

Wymagane ufizycznienia wyborcze dotyczące przeniesienia karty wyborczej do i od wyborcy wykluczają przeprowadzenie wyborów w czasie pandemii. Problem po prostu wynika z natury czasoprzestrzeni zajętej przez wirusa.

Stąd ustawa określająca wybory wskazywałaby w załączniku wykaz metod. I w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami rozwoju technologii i techniki lub innymi przypadkami dodaje Ai...n + nowość, Bj...m + nowość, lub ujmuje dany sposób.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie