mannet mannet
162
BLOG

Efekty fluktuacji rozkładu ładunku elektrycznego

mannet mannet Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Technologie, Nauka

Co czyni zanik zmian pola elektromagnetycznego w kosmicznej próżni?

Przesłanka: mieszanie barw i efekt grawitacji elektrodynamicznej.

Na rysunku Ziemia i Księżyc są układem ciągłych zmian pola elektrycznego związanego z ruchem nośników ładunku w jądrach atomowych, atomach i molekułach. Poglądowo ujmując "giga-mega efekt siły dyspersyjnej Londona" (rzeczywista wartość siły dyspersyjnej Londona malej względem przestrzeni do siódmej potęgi odległości), które ingerują w naturze od chwili powstania atomów wodoru. Kolory dla Ziemi i Księżyca nie są związane z miejscem oznaczenia. Symbolizują rozróżnienie. Mieszanina barw, koloru czerwonego i zielonego, daje efekt koloru żółtego. Ziemia i Księżyc są koloru strzałki. Strzałka koloru żółtego to ukazanie efektu grawitacyjnego przyciągania elektrodynamicznego z powodu fluktuacji rozkładu ładunku elektrycznego dodatniego i ujemnego.

image

W tym ułożeniu siły dyspersyjne Londona występują zawsze w kosmicznej historii atomów wodoru i ich dalszych przemian, min., do układu powstania materii Ziemi i Księżyca, jak i obecnie. W każdej chwili czasu są o innej wartości. Zachodzi ciągła, od miliardów lat Ziemi i Księżyca, zmiana natężeń pola elektrycznego związanego z rozkładem jego nośników.

Jaki jest najbardziej prawdopodobny ten rozkład?

Poniżej wybrany model atomu wodoru. Dla każdego atomu wybrane są 4 pozycje elektronu: H' (1234) i H" (1234). Prawdopodobieństwo położenia elektronu w każdym atomie, dla każdej, pozycji wynosi 1/4.

image

Zatem zachodzi możliwość wielu konfiguracji względnych:

H' (1) - H" (1234), gdy elektron w H' jest w stanie 1, to w H" może być  w stanie 1 lub 2 lub 3 lub 4.
H' (2) - H" (1234)
H' (3) - H" (1234)
H' (4) - H" (1234)

Jeżeli elektrony są w stanie ułożenia A: H'(2) i H"(2), to jakie byłoby prawdopodobieństwo, że w stanie następnym po nim, będą w stanie B: H'(1) i H"(1)?

Fluktuacja rozkładu ładunku elektrycznego zachodzi zawsze w czasie i przestrzeni w ułożeniach strukturalnych materii, w kosmicznej chmurze atomów wodoru oraz w układzie Ziemia (Z) - Księżyc (K). Zatem, aby siły dyspersyjne Londona czyniły elektrodynamiczny efekt grawitacyjny, to zmiana natężenia pola elektrycznego związana z tą siłą musiałby pokonać dłuższy dystans w przestrzeni.

( Z ) - zmiana pola elektromagnetycznego fluktuacji rozkładu ładunku elektrycznego zanika - ( K)

*

Jakie jest rozróżnienie pomiędzy oddziaływaniem elektrostatycznym naelektryzowanych ciał dodatnio i ujemnie a oddziaływaniem fluktuacji elektrodynamicznej?

W oddziaływaniu elektrostatycznym naelektryzowanych ciał dodatnio i ujemnie ułożony jest przestrzenny rozkład nośników ładunku elektrycznego w ten sposób, że są one zgromadzone osobno na, np., dwóch ciałach.

W zjawisku oddziaływania występującego pod wpływem fluktuacji elektrodynamicznej (model pomocniczy - siły dyspersyjne Londona) ułożony jest przestrzenny rozkład nośników ładunku elektrycznego w ten sposób, że nośniki zgromadzone są w danej strukturze materialne bez fizycznego przeniesienia ładunku elektrycznego z jednego ciała na drugie.

Zatem zanik zmian pola elektromagnetycznego w wyniku fluktuacji rozkładu ładunku elektrycznego czyni natura próżni. Zmiany te pokonują w przestrzeni barierę przenikalności elektrycznej oraz magnetycznej próżni na krótkim dystansie, nie mają zatem charakteru fotonowego.

*

Dodane po komentarzu deda 12 września 2020, 20:57:

image


Natężenia pola elektrycznego i magnetycznego związane są z występowaniem sił oddziaływania elektromagnetycznego. Ponieważ siła dyspersyjna Londona FL zanika, to poza granicą FL = 0 atom jest elektrycznie obojętny.

Dla FL > 0 atomy przyciągają się:

image

Zatem oddziaływanie elektomagnetyczne siły dyspersyjnej Londona jest bezfotonowe.

*

Pokusa: stan B: H'(1) i H"(1) w obszarze FL > 0, tak, jeżeli spiny elektronów są względem siebie odwrotnie zorientowane. Dlatego, że oba atomy wodoru są w tym samym stanie energetycznym H'(1) i H"(1), więc muszą się czymś różnić. Efekt grawitacyjny fluktuacji rozkładu ładunku elektrycznego to znaczy, że występuje tylko przyciąganie - zatem - tylko przyciąganie zachodzi wówczas, gdy oddziaływanie jest bezfotonowe, to musi zachodzić splątanie elektronowe? Lub wpływ wirtualnych fotonów?

mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie