Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
121 notek
81k odsłon
  54   0

Polska metoda energetyczna wobec natury klimatu

W polityce tylko pogoda czyni spontaniczność, bo taki mamy klimat

Przesłanka: „Wiek energetyków. Opowieść o ludziach, którzy zmieniali Polskę” - https://wysokienapiecie.pl

*

W internecie można zapoznać się z historią paneli fotowoltaicznych, w tym powiązaną z historią II RP, które sukces przydatności energetycznej zdobyły w przestrzeni kosmicznej, gdy w USA postanowiono wykorzystać ogniwa fotowoltaiczne jako źródło zasilania w projekcie orbitujących wokół Ziemi satelitów.

Gdy Polska zacznie pokrywać się lodem, to niektóre idee przestaną ją nękać. Wówczas makulatura energetycznych ekorewolucjonistów klimatycznych przyda się - o nie, nie do ogniska, ale w marketingu N.B.P. -  w idei "wulkan innowacji" - nauki, biznesu i polityki, gdy zamieni się w niej metody energetyczne, ponieważ również odnosić się będą do klimatu.

W idei energetycznej ekorewolucji klimatycznej trzeba chleb oznaczyć logiem i kolorem czarnym lub zielonym by wskazać klientowi z jakiej energetycznej metody wypieczenia pochodzi.

Zatem dobrze byłoby posiadać jak najbardziej narodową metodę energetyczną wobec natury klimatu. PiS powinien głosić idee, że jest możliwe nowe, takie koparnikańskie, inaczej potoczy się całkowicie w koleinach metod energetycznych stosowanych w świecie albo się wykolei. Jeżeli zamówienia, potrzeby klientów, spełniane przez firmy, przemysł, wraz z czynieniem emisji CO2 - przez klienta, bo to on zamawia produkt/usługę wiedząc, że realizacja zamówienia związana jest z emisją CO2 - sprawiają ocieplenie klimatu, to droga technologiczna dla firm prowadzi do inwestycji w metody OZE i elektrowni nuklearnej w Polsce. Zatem gospodarki w przyszłości bez pro węglowego paliwa kopalnego (węgiel, gaz ziemny, ropa naftowa) do spalania oraz bez energetycznych metod technicznych związanych z emisję CO2. Nie ma takiej polityki, która byłaby silniejsza od fizyki. Zatem w skrajnych ujęciach, PiS musiałby być tym, kto nie wie, że skonstruowanie innowacji jest niemożliwe, bo tak głoszą Nobliści i podane jest w podręcznikach albo musiałoby mu się przytrafić, jak przysłowiowej ślepej kurze, ziarno. Po PRL-u jest ponad 30 lat. To więcej lat niż historia II RP. Zatem PiS ma więcej możliwości niż było 100 lat temu w przeszłości.

W tym ułożeniu firmy energetyczne nie płacą za uprawienia do emisji CO2. Mogą natomiast zainwestować w przedsięwzięcia kwalifikowane według idei ustawy o narodowej transformacji energetycznej (cele, wskaźniki - polityki, programy, projekty). Zatem według idei tej ustawy firmy mogą również pobierać opłatę za emisję CO2 w ramach obsługi klienta i w ten sposób gromadzić środki finansowe na dedykowanym, firmowym, koncie bankowym w Polsce, w celu wykonania inwestycji kwalifikowanej w okresie czasu n+3 (n - rok zgromadzenia kapitału z opłat, +3 lata na jego wydanie w formie inwestycji własnej, w tym z możliwością konsultacji wyboru inwestycji ze swoimi klientami):

image

PiS bez polskiego Elona Muska w energetyce będzie miał przed sobą pro futuro Donalda Tuska?

*

Czytaj więcej:

Odwrócony system EU ETS - elektrownia węglowa nie emituje CO2

Odwrócony system EU ETS - idea w Warszawie, szkic regionalny z małą elektrownią nuklearną

Odwrócony system EU ETS - Enea zainwestuje 1,9 mld zł wydatku kwalifikowanego za 2020 r.

Odwrócony system EU ETS - klienci Tauronu chcą zwrotu dla firmy pieniędzy za emisję CO2

*

W poniższym ułożeniu zestawione są poglądowo wybrane uwarunkowania skali: poziomu wiedzy naukowej, możliwości technicznych, przydatności wykorzystania metody energetycznej oraz względem tych powiązań jakość ekonomiczna wprowadzenia idei i jej miary na rynek.

image

Jakie ułożenie miałoby wprowadzenie na rynek dynamicznie zmiennopogodowych metod OZE (energia wiatru, energia fotonów) bez magazynów energii dla nich?

*

Dla idei "elektromobilnej Luxtorpedy na ogniwa wodorowe" pozycja na osiach byłaby możliwa do określenia dobierając jednostkę miary na nich i względem nich dokonane badania.

image

*

Dla idei zgromadzenia cząsteczek wody z elektronami swobodnymi pozycja na osiach: 0, 0, 0, 0.

image


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale