Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
265 notek
101k odsłon
  133   0

Krótka historia ukraińskiej i amerykańskiej demokracji

23 czerwca br. przedstawiciele unijnych państw będą decydować o nadaniu Ukrainie statusu kandydata do UE. Tymczasem parę państw posiada już od wielu lat oficjalnie status kandydata. Ponadto premier Wielkiej Brytanii inspiruje nowym, innowacyjnym pomysłem w związku z wydarzeniami na Ukrainie. Z oczywistych względów brytyjska inicjatywa prawdopodobnie będzie bardziej związana z wejściem Ukrainy do NATO niż do UE.

Polityka, USA

Czy Kozacy i Jankesi mają coś wspólnego?

Przesłanka: Dzień Niepodległości (ang. Independence Day) – święto państwowe w Stanach Zjednoczonych obchodzone corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.

*

23 czerwca br. przedstawiciele unijnych państw będą decydować o nadaniu Ukrainie statusu kandydata do UE.  Tymczasem parę państw posiada już od wielu lat oficjalnie status kandydata: Albania, Czarnogóra, Islandia, Macedonia Północna, Serbia i Turcja. Ponadto premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma innowacyjny pomysł w związku z wydarzeniami na Ukrainie. Z oczywistych względów inicjatywa premiera Wielkiej Brytanii prawdopodobnie będzie bardziej w zakresie wstąpienia Ukrainy do NATO niż UE.

Niedawno eksperci, dziennikarze i internauci układali scenariusze "co Putin uczyni" w idei domniemanych zdarzeń na dzień 9 maja br. względem Rosji i Ukrainy (Google: Co Putin ogłosi 9 maja?). Kolejny dzień okazji, tym razem scenariusza "co Biden uczyni" w idei domniemanych zdarzeń względem USA i Ukraina, to 4 lipca. Zatem być może 4 lipca z okazji Dnia Niepodległości Biden do przemówienia wprowadzi takie ułożenie, które promować będzie otwartość konstytucyjną dla wstąpienia (Ukrainy) do Unii Stanów Zjednoczonych?

Pod względem powierzchni największym stanem US jest Alaska. Zajmuje ok. 1.7 mln km2. Na drugim miejscu jest stan Teksas o powierzchni ok. 695 tys. km2[*]. Jest ona większa od powierzchni Ukrainy stanowiącej nieco ponad 603 tys. km2. Zatem w tej idei opcja wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych musiałaby być poprzedzona potężnym programem analitycznym wraz z szerokim i głębokim frontem konsultacji Kijowa nie tylko w Waszyngtonie, ale również z każdym państwem (stanem [*]) będącym w Unii Stanów Zjednoczonych.

[*] - różne powierzchnie stanu Teksas

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale