Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
296 notek
105k odsłon
  126   0

"Stan Ukraina" - prezydent Zełenski poparł ideę obywateli US pochodzenia ukraińskiego

Narodowy Instytut Demokratyczny na Ukrainie przeprowadził badania z 2500 respondentami, które było reprezentatywne względem osób dorosłych mieszkających na Ukrainie i korzystających z telefonów komórkowych. Badania wskazały, że 90% ankietowanych Ukraińców opowiada się za przystąpieniem Ukrainy do Unii Europejskiej.

Kultura, Film

Inicjatywa społeczna

Przesłanka: Daleko czy blisko?

*

W trzecim odcinku sezonu drugiego scenariusza idei "stan Ukraina" akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Ponownie pojawia się liderka i grupa idei "stan Ukraina - wirtualny wehikuł czasu". Z poprzedniego odcinka dowiedzieliśmy się na spotkaniu grupy z pierwszą damą Ukrainy Ołeną Zełenską, że prezydent Ukrainy poparł pomysł grupy obywateli amerykańskich pochodzenia ukraińskiego nakręcenia filmu o idei "stan Ukraina".

Tymczasem ukazały się wiadomości. Narodowy Instytut Demokratyczny na Ukrainie przeprowadził badania z 2500 respondentami, które było reprezentatywne względem osób dorosłych mieszkających na Ukrainie i korzystających z telefonów komórkowych. Badania nie obejmowały obszarów Ukrainy, które do 24 lutego 2022 r. nie znajdowały się pod kontrolą rządu Ukrainy. Błąd statystyczny badania nie przekraczał 3%. Badania wskazały, że 90% ankietowanych Ukraińców opowiada się za przystąpieniem Ukrainy do Unii Europejskiej.

W tym odcinku w mediach ukazuje się wywiad z liderką, szkic:

Dziennikarka: Jak odbierana jest wasza inicjatywa?

Liderka: Kosmicznie.

D: Jednak poparł ideę "stan Ukraina" prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

L: Nie. Poparł tylko ideę filmu o naszej, obywateli Stanów Zjednoczonych pochodzenia ukraińskiego, wizji idei "stan Ukraina". Obiecaliśmy, że koszt filmu będzie opłacony z funduszy pozyskanych metodą społecznościową.

D: Przeprowadzone w Ukrainie badania wskazują, że 90% Ukraińców opowiada się za przystąpieniem Ukrainy do Unii Europejskiej. Z tego wynika, że wasza inicjatywa społeczna "wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych" ma niewielkie szanse na rozwój w Europie.

L: Znamy te badania. Dlatego często spotykamy się z takim pozytywnym uśmiechem. Większość osób z którymi rozmawiamy w Stanach Zjednoczonych o idei "stan Ukraina" widzi w niej tylko chwilę ciekawości odrywającą od tych codziennych tragicznych wiadomości z Ukrainy. Niektórzy nas nawet pytają, czy to nie jest po prostu tylko taki "odwrócony" pomysł na promocję Ukrainy w Stanach Zjednoczonych?

D: Przecież chcecie promować Stany Zjednoczone. Co będzie w filmie?

L: Nasze działania skupiają się głównie wokoło codziennych spraw związanych z prawem stanowym w odróżnieniu od prawa federalnego. Mamy znajomych w wielu stanach. Spróbujemy spotkać się bezpośrednio lub online z gubernatorami tych stanów by w praktyce ukazać różnicę tych praw. Nasza idea filmu ma obecnie roboczy tytuł: "Daleko czy blisko?". W internecie ma się wrażenie, że Ukraina jest blisko, a w rzeczywistości jest daleko od Stanów Zjednoczonych.

D: Czyli wielka podróż po Stanach Zjednoczonych?

L: To zależy od funduszy jakie otrzymamy na film.

Zatem w tym scenariuszu liderka wraz z grupą filmową przemierzają Stany Zjednoczone ukazując codzienność w różnych stanach i w czasie podróży przegląda wiadomości oraz podczas spotkań z gubernatorami rozmawia o wiadomościach z Ukrainy, jednocześnie pytając gubernatorów, jakby to było dla osoby w Ukrainie, gdyby była gubernatorem w idei daleko czy blisko "stan Ukraina"?

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale