Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
369 notek
114k odsłon
  186   0

Deklaracja terezińska i S.447/JUST do muzeum POLIN w Izraelu

"Alija Polin" w idei Narodu Start-upów
"Alija Polin" w idei Narodu Start-upów

Technologie, Innowacje

Ponad czasem i przestrzenią

Przesłanka: plakat idei, 2022 r.
*
Skrót idei:

Deklaracja terezińska, ustawa JUST. „Mienie bezdziedziczne” nie istnieje albowiem „ostatecznym spadkobiercą ustawowym jest Skarb Państwa” - opinia Sądu Najwyższego RP.
*
Elon Musk promuje ideę osadniczą na Marsie, która oparta jest na technologii i technice metod transportu i w tym zakresie usługi kosmicznej liczy profuturo na zysk. W marketingu promocyjnym są wątki o zagładzie Ziemi, końcu świata i potrzebie podjęcia działania ewakuacyjnego.

Na Marsie jest pustynia. W USA są pustynie (California City). W Izraelu jest pustynia Negew. Co zatem jest łatwiejsze - budowa miasta na pustyni na Marsie czy na pustyni w Izraelu? Współczesne miasto potrzebuje o wiele więcej niż dawniej osady, nie tylko dostęp do słodkiej wody i drewna do paleniska, potrzebuje technologii i techniki, kanalizacji, komunikacji, telekomunikacji, mobilności, obiektów kultury, nauki i biznesu, energii, gospodarki odpadami, miejsc wypoczynku i rekreacji, itd. Potrzebuje pracy.

image

W pierwszym ułożeniu idea nowego miasta "Zielone Elizjum" była na pustyni Negew. Jednak w czasie rozważań budowy nie miała władz lokalnych. Stąd przesunięcie w idei do miasta Beer Szewa. Natomiast związek technologii i techniki ukierunkowany został na ideę Narodu Start-upów. I tak powstało ułożenie "Polin startup in Beer Szewa profuturo". I teraz związek wprost z Marsem nie jest już potrzebny.
*
Wiadomość z przyszłości:
Zatem w tym ułożeniu idea "Alija Polin - wędrówka dokończona" to opowieść profuturo o wieloletnim przedsięwzięciu związanym z innowacyjną budową cywilnej infrastruktury i obiektów wraz z wyposażeniem nowej dzielnicy "Zielone Elizjum" miasta Beer Szewa w Izraelu, na 500 tys. mieszkańców wraz z przeniesieniem Muzeum POLIN z Warszawy do jej centrum. Dziedzicami mienia nowej dzielnicy są jej mieszkańcy. I w tym jest założenie, że ubogacenie 1000-letnią historią POLIN sprawi, że zamieszkają w niej kreatorzy innowacyjnej pracy narodu start-upów.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale